Zhubni

5. srpna 2017 v 10:10 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Thinner
Český název: Zhubni
Žánr: beletrie - horor
Autor: Stephen King
Nakladatelství: Beta - Pavel Dobrovský 2012
Počet stran: 242

Stručný obsah knihy:
Billy Haleck má všechno, co si může přát - drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také silnou nadváhu a jeho doktor ho varuje před infarktem. Ve chvíli nepozornosti za volantem přejede cikánku, jejíž starý otec nad ním vysloví podivnou kletbu: "Zhubni," řekne mu a pohladí ho po tváři. Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o třiadevadesát liber lehčí a naprosto zoufalý a vyděšený. Vsadí všechno na jednu kartu a dostává se do souboje se silami zla, které způsobují, že dál nedobrovolně hubne...


Můj názor:
Nevěděla jsem, co od této knihy čekat, a možná proto mne mile překvapila. Neoznačuji ji jako nejlepší knihu, kterou jsem od tohoto autora četla, ale nelituji jejího přečtení. Stojí za to.

Hlavní hrdina, kterému skoro nikdo nevěří, se snaží svůj problém řešit a snaží se zabránit nevyhnutelnému. Bojuje o svůj holý život, ale je třeba zaplatit daň za to, co provedl… vysokou daň. Svůj život za jiný život.

Při honbě za zrušením kletby se odcizí manželce, ztrácí přátele, kteří mu nevěří, až mu nezbyde nic jiného, než se obrátit, který nežije v mezích zákona. Ale líbilo se mi, jak se mu snažil pomoci. Když potřeboval, on tu pro něj byl. Avšak se mi nelíbilo, jak se Billy rozhodl, a co udělal, ale nakonec se mu to stejně nepovedlo tak, jak si představoval, a jak už to bývá, odnesou to i neviní.

Pokud máte rádi autora Stephena Kinga a už máte něco přečteno, může se vám tato kniha zdát slabší, ale rozhodně stojí za přečtení.

Úryvek:
Večer třiadvacátého zavolal Kirku Penschleymu ve víře, že pro něj bude mít nové informace, a ve chvíli, kdy ho s Kirkem spojili, se ozvalo podivné dvojité cvaknutí. "Jak se máš, Billy? A kde seš?"
Zpocený Billy rychle zavěsil. V motelu Rockland´s Harborview se mu podařilo ukořistit poslední pokoje a věděl, že až do Bangoru na volný pokoj zřejmě nenarazí, ale přesto se náhle rozhodl pokračovat v cestě, i kdyby to mělo znamenat, že stráví noc v autě na nějaké polní cestě.

Str. 137, osmnáctá kapitola - Hledání
 


Komentáře

1 Mišule Mišule | E-mail | 14. srpna 2017 v 22:38 | Reagovat

Jsem ráda, že se ti kniha líbila a nezklamala tě, když máš tohoto autora ráda! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama