Fantastická zvířata a kde je najít

12. října 2017 v 20:56 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Fantastic Beasts & Where To Find Them
Český název: Fantastická zvířata a kde je najít
Žánr: knihy pro mládež - fantasy
Autor: Joanne Kathleen Rowling
Nakladatelství: Albatros 2017
Počet stran: 144

Stručný obsah knihy:
Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. Tentokrát s novou obálkou i novými ilustracemi.


Můj názor:
Potěšilo mne, když se nakladatelství Albatros rozhodlo vydat opět tuto knihu. Poté, co jsem viděla film, jsem si chtěla tuto učebnici přečíst. Chtěla jsem se dozvědět více o kouzelných tvorech. Když kniha vyšla, byla jsem v práci, a tak jsem si ji rovnou koupila a pustila se do čtení.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby u každého tvora byl obrázek, jak vypadá… někdy je těžké si kouzelného tvora představit. Druhá věc, která mi trochu vadila, byla, že tvorové jsou sice abecedně, ale dle anglických názvů. Takže pokud si chcete vyhledat nějakého tvora, je třeba znát jeho anglický název, abyste nemuseli listovat celou učebnicí. To mi trochu také vadilo, ale na druhou stranu to chápu.

I když je to učebnice, čte se dobře a čte se rychle. Každý tvor je svým způsobem zajímavý. Bavilo mne to číst, zjistit o kouzelných tvorech více věcí. Velmi pěkné doplnění kouzelnického světa.

Úryvek:
Kniha Fantastická zvířata a kde je najít je výsledkem mnoha let cestování a výzkumů. Dívám se těmito léty nazpět a vidím sedmiletého kouzelníka, který trávil celé hodiny ve své ložnici pitváním černovřesů, a závidím mu ty cesty, které ho tehdy teprve čekaly: z nejtemnějších džunglí do nejzářivějších pouští, z vrcholků hor do bažinatých mokřin, tam všude ten umouněný a černovřesy obalený kluk hledat v dospělosti zvířata, která jsou popsána na následujících stránkách.

Str. 16, O této knize
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 13. října 2017 v 15:33 | Reagovat

Tak tu jsem ještě nečetla :-)

2 Mišule Mišule | E-mail | 13. října 2017 v 19:09 | Reagovat

Film jsem neviděla, ale tuhle knihu jsem si i přesto přečetla a líbila se mi! :-) Snad se na něj někdy v budoucnu podívám také :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama