Jamaica Lane

7. října 2017 v 10:30 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Before Jamaica Lane
Český název: Jamaica Lane
Díl: 3.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Samantha Youngová
Nakladatelství: Ikar, 2015
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Přitažliví muži přivádějí plachou Olivii do rozpaků. Nastal čas to změnit! Olivia je sympatická, krásná mladá žena, ale bojí se navazovat jakýkoli kontakt s muži. Jakmile ji některý osloví, hned zčervená. Nepovažuje se za přitažlivou a s partnerskou intimitou nemá skoro žádné zkušenosti. V době, kdy její vrstevnice zažívaly první intimní zážitky s muži, ona se starala o nemocnou matku. Když si na Jamaica Lane Olivia pronajme svůj první byt, uvědomí si, že nastal čas pohnout se konečně z místa. Je po uši zamilovaná do postgraduálního studenta, ale při každém střetnutí s ním ji zachvátí panika. Naštěstí je ale Olivii nablízku její dobrý kamarád, šarmantní Nate Sawyer, známý sukničkář. Ten se závazkům velkým obloukem vyhýbá, ale ke svým přátelům je loajální. Olivia se mu proto svěří se svým trápením a Nate se nabídne, že ji naučí flirtovat a pomůže jí získat sebevědomí v posteli. Dohoda má jedinou podmínku - lekce svádění nesmí ohrozit jejich přátelství.


Můj názor:
Tento další díl ze série Dublin Street jsem si vypůjčila v knihovně, kde bohužel už další díly nemají a tak mě to docela mrzí, že si nemohu všechny díly této série dočíst.

Celá série se mi líbí stejně tak jako tento díl! Jamaica Lane je chytlavý příběh o Olivii a jejím nejlepším kamarádovi Nateovi, jejichž propletené životní eskapády se četly nejen dobře, ale také rychle a nerada jsem knihu odkládala. Nejen hlavní hrdinové tohoto dílu, ale také předchozích se dobře znají a jsou propojené. To se mi líbí a mohu dále také pozorovat jejich životy, jak se vyvíjejí.

Olivia mi padla již od začátku do oka. Byla to správná holčina a také se mi líbila její práce s knihami. I Nate byl sympatický klučina, ale ani jednomu jsem nezáviděla jejich minulost. Ani v jednom případě bych nechtěla být v jejich kůži a při zmínce mi jich bylo líto. Naštěstí si teď oba zasloužíli štěstí, kdy se jim snad podařilo se s minulostí vyrovnat a našli každý, to co hledali a chtěli.

I tento díl se mi líbil, tyhle příběhy nejen se zápletkou a zvláštní minulostí já mám ráda vždycky, i když by někdo mohl namítat, že jde pořád o ten samý příběh, celá série určitě stojí za to! Snad se mi ji podaří dočíst až do samotného konce.

Úryvek:
10. kapitola, str. 125

"Miláčku?"
Nate pozvedl obočí. "Copak?"
"Zapomněla jsem si peněženku."
Přimhouřil oči. "Ale nezapomněla." Ukazál na kabelku na mém rameni. "Máš ji tady."
"Mám kabelku, ale není v ní peněženka," zalhala jsem.
"Viděl jsem tě, když sis ji tam ráno dávala, zlato," procedil.
"No, ale teď ji nemám, miláčku," odpověděla jsem taky se zaťatými zuby.
Chvíli jsme se na sebe upřeně dívali. Potom jsem vyhrála.
 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 7. října 2017 v 10:34 | Reagovat

je super, že se ti díl zase líbil ;-) jen mne mrzí, že v knihovně nemají, třeba doplní a budou je mít ;-)

2 Zuzulet Zuzulet | Web | 7. října 2017 v 20:19 | Reagovat

Zaujímavá knižka :) Takéto príbehy sa mi páčia

3 Katka Katka | Web | 8. října 2017 v 17:20 | Reagovat

Podle popisu mě to hodně zaujalo, připíšu si to na seznam knih, co plánuji přečíst, díky za tip :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama