Selekce

4. ledna 2018 v 9:36 | Mišule |  Svět knih
Originální název: The selection
Český název: Selekce
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Kiera Cass
Nakladatelství: CooBoo, 2014
Počet stran: 288

Stručný obsah knihy:
Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.


Můj názor:
Sérii Selekci (tedy první 4. díly) jsem dostala jako dárek k Vánocům (2016) od našich a stydím se, že jsem se do těchto knih pustila až teď, kdy mám trochu více času na čtení a předtím jsem dávala přednost jiným knihám, ale teď jsem to už nevydržela!

Selekce mě překvapila, kniha se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Dokonce i obálky tahle série má krásné! Hlavní hrdinkou je America, sympatické děvče, která je pátá a momentálně také beznadějně zamilovaná do Aspena, kluka se kterým se potají schází už nějakou dobu. Ale potom když se rozhodne a když si podá přihlášku do Selekce, a oni ji vyberou, aby se s ostatními dívkami ucházela o místo princezny a o korunu, se jí život začíná pomalu měnit a obracet vzhůru nohama. Najednou si není v ničem jistá, ale rozhodně se nechce změnit, a poté je tu také ta záležitost s Maxonem.

Nápad Selekce se mi líbil, to jak mezi sebou dívky soupeří a přitom je každá jiná. I když je Maxon princem, má jistou výchovu a vzdělání, ale ukrývá v sobě něco, co je zvláštní a trochu tajemné. Jeho chování bylo občas divné a nesprávné, ale jinak by to nebylo fér k jeho postavení očividně.

Každá holka by přece jednou chtěla být alespoň tou krásnou princeznou, tak proč ne také America, která nijak nevyniká jako jiné a zůstává sama sebou, nemění se a na nic si nehraje!

Překvapivě příběh Americy pro mě brzy skončil a sama jsem zvědavá na samotný konec, proto už teď se těším na další pokračování tedy na Elitu!

Úryvek:
12. kapitola, str. 130

"Mrzí mě, že se vaše sestra nerozplakala," nadhodil.
"Nemrzí," Vtipem jsem mu dala jasně najevo, že mě ta prohra zase tolik netrápí.
"Ještě nikdy jsem se nevsázel. Bylo příjemné vyhrát." Skoro jako by se omlouval.
"Štěstí začátečníka."
Usmál se. "Možná. Příště se ji pokusíme rozesmát."
V hlavě se mi okamžitě začaly splétat scénáře. Jaká věc z paláce by mohla May k smrti pobavit?
Maxon poznal, na koho myslím.

 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 4. ledna 2018 v 12:00 | Reagovat

to nevadí, že jsi knihu začala číst později :-) já mám také takové knihy :D těšila jsem se na ně a ještě je nemám ani přečtené :-?

jsem ráda, že tě kniha upoutala a pohltila! snad se ti budou i další díly líbit :-)

2 Zuzulet Zuzulet | Web | 6. ledna 2018 v 16:29 | Reagovat

Takéto knižky rada čítam a túto si pozriem či ju nemajú i na Slovensku :)

3 Terka Terka | Web | 11. ledna 2018 v 17:10 | Reagovat

Já jsem na tuto knížku dneska dívala v knihkupectví. Tak ze srandy jsem si to otevřela a četla si pár řádků o čem je. No sranda spíš byla, když za mnou přišla prodavačka a takové: "Je to zajímavé?" Já se zarazila a odpověděla: "Ale ano je..." :D
Pak jsem knížku vrátila zpátky, popřála hezký den a odešla jsem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama