Zrození bestie

11. ledna 2018 v 0:12 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Zrození bestie
Český název: Zrození bestie
Žánr: beletrie - historie, román
Autor: Jana Švecová
Nakladatelství: Baronet 2008
Počet stran: 192

Stručný obsah knihy:
Nad slavným příběhem Alžběty Báthoriové, známější jako Čachtická paní, se vznáší mnoho otazníků. Mučila a zabíjela panenské služebné skutečně? A proč? Byla hnána sexuální zvráceností nebo trpěla duševní nemocí? Byla v moci starých čarodějnic, kterými se obklopila, nebo byla silnou a sebevědomou ženou, jak by tomu nasvědčovaly její výsledky při správě majetku po smrti manžela, svedenou na scestí jejími vlastními neřestmi? Nebo je vše jen mýtem vzniklým na základě intrik tehdejší společnosti neštítící se nijakých zbraní v boji o moc a majetek? Proč Alžběta zemřela zazděna ve svém domácím vězení tak náhle? Byla otrávena? Spáchala sebevraždu? Skutečnou pravdu se dnes už sotva kdo dozví. A možná je to tak dobře. Každé tajemství je vzrušující.


Můj názor:
Tuto knihu jsem si zapůjčila v knihovně, neboť mne zaujal její název, a poté i téma, kterým se zabývá. Tak trochu jsem si myslela, že to bude opravdu spojené s historií, ale je to převážně román spojený s erotikou. Mně osobně erotika nevadí, ale u této knihy jsem doufala spíše více v tu historii.

Ano, této ženě bylo hodně ublíženo a ona pak ubližovala také, ale tato kniha se spíše zabývá tím, jak jí bylo ublíženo… co ji přimělo pak k těm činům, které vykonávala. Doufala jsem, že tam bude více rozebráno, co ona sama prováděla… co dělala svému služebnictvu, ale tato část mi přišla tak trochu odbytá.

Kniha byla pro mne spíše zklamáním, ale přesto jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst… každá zkušenost je dobrá i ta špatná.

Úryvek:
"Ferenci!" vykřikl a zvedla hlavu k obloze, aby se také podíval.
Mohutné tmavé mraky se jim valily nad hlavami jako hradba. Byly hrozivé a zároveň krásné.
"Pojď, ujedeme jim, řekl Ferenc přesně to, co chtěla říci sama.
Popohnali koně. Cválali jako o život a při tom se smáli. Bylo jim nádherně, volně, letěli jako dva ptáci otevřenou krajinou, voda odstřikovala od kopyt ušlechtilých koní, trsy bažinné trávy odletovaly.

Str. 118, Naděje
 


Komentáře

1 anime-universe-stories anime-universe-stories | Web | 11. ledna 2018 v 1:15 | Reagovat

o tom už slyšela zaujalo mne to

2 Mišule Mišule | E-mail | 11. ledna 2018 v 8:15 | Reagovat

Škoda,že tě kniha zklamala. Ale stane se, že ne pokaždé se člověk, ale trefí do toho správného výběru knihy. :-) Tak snad ta příští už bude lepší! :-)

3 Zuzulet Zuzulet | Web | 12. ledna 2018 v 9:51 | Reagovat

Určite by som si prečítala niečo z tej historie ako to vlastne celé bolo ... Ale niekedy sa stáva, že človek sa sklame, ale to už tak býva

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama