Šťastně až navěky

26. února 2018 v 7:54 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Happily ever after
Český název: Šťastně až navěky
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Kiera Cass
Nakladatelství: CooBoo, 2016
Počet stran: 368

Stručný obsah knihy:
Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog, mapy a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného.
Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat - o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna.


Můj názor:
Poslední díl série Selekce jsem si přečetla v elektronické podobě ve své čtečce. Jelikož jsem od tohoto dílu nečekala tolik, v téhle podobě mi to postačilo. Celá série je výborná nejen díky svým krásným obálkám!

Celý příběh Americy a Maxona jsem hltala po stránkách až do konce, dokonce i příběh jejich jediné dcery Eadlyn, kdy se mi vše ohledně Selekce líbilo! Už ten samotný nápad, kdy se člověk má zamilovat úplně do neznámé osoby je bláznivý. Když spolu má tolik dívek nebo chlapců soupeřit.

Přijít s nápadem napsat povídky nebyl určitě špatný, obzvlášť když mohl člověk nahlédnout i do života jiných vedlejších osob jako byla třeba sama královna, Marlee, Aspen anebo jiní. A že jejich životy byly pěkně propletené. Kdo by věřil, že i sama královna začínala přesně tak jako kdysi America, pracovala a byli na ni doma závislí.

Člověk pak také chápal jejich pocity, činy a dokonce i tu jejich samotnou lásku do té dané osoby, ačkoli třeba některým tolik štěstí nepřálo. Ale také pro některé to mělo jistou výhodu, komu by se poštěstilo žít celý život v paláci po boku krále a královny, kteří byli zároveň jejich přátelé. I když se autorce povedlo popsat jednotlivé útržky životních příběhů skoro každého, kdo něco znamenal, něco málo mi tam opravdu buď nesedlo anebo chybělo.

Někdy jsem si i říkala, že snad jsem na tento typ čtení docela i stará a že je to pro mladší, ale rozhodně toho nelituji. A kdo jste ji ještě nečetl, určitě se do ní pusťte, pokud vás, alespoň trošku zaujala.

Úryvek:
7. kapitola, str. 61-62

"Usmívej se."
Zvedla jsem tedy koutky. A třebaže mi nebylo dobře, s ním to bylo jednodušší.
"Jste velice laskavá, že mě poctíte svou přítomností."
Vyslovil to tak nahlas, aby to slyšely i dívky, co stály kousek od nás. "Pokouším se rozpomenout, který zákusek to máte nejraději."
Neodpověděla jsem, ale dál jsem se tvářila šťastně. Jakmile jsme vyšli ze studia, úsměv mi z tváře zmizel a na konci chodby mě Clarkson vzal do náruče.
"Vezmu tě k doktorovi."
 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 26. února 2018 v 10:17 | Reagovat

nemyslím si, že knihy se hodnotí na staří ;) hlavně, že se ti to líbilo :-) to je důležité :-)

líbí se mi, že vznikl i soubor povídek, kde člověk ještě mohl zjistit nějaké informace :-)

2 little-booktea little-booktea | Web | 2. března 2018 v 22:11 | Reagovat

No jakože neříkám,že ta to kniha byla špatná, ale taková průměrná něco bylo zajímavé a hltala jsem stránky a něco na nudili to,že jsem to ani nedočetla.hezky napsaná recenze a naprosto s tebou souhlasím něco mi tam chybělo....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama