Bábovky

10. března 2018 v 17:36 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Bábovky
Český název: Bábovky
Žánr: beletrie pro dospělé - společenské romány
Autor: Radka Třeštíková
Nakladatelství: Motto, 2017
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.


Můj názor:
Tuto knihu jsem si přečetla ve své čtečce a to jsem ji měla na seznamu k přečtení nějakou tu dobu.

Nakonec jsem se pro ni rozhodla, jelikož jsem chtěla něco oddychového a také něco k odpočinku, ale opak byl pravdou.

Pěkně mi dala zabrat tedy! Líbila se mi, četla se dobře, ale tolik postav jsem dlouho v knize neviděla. A ještě navíc k tomu, aby jejich osudy, příběhy a vztahy byly tak propletené. Ze začátku jsem chápala všechno, i kdo ke komu patří, ale postupně příběh nabíral obrátky a já se chvílemi i ztrácela a přemýšlela, ke komu vlastně ta osoba patří nebo s kým je spojena.

Kniha vyprávěla příběhy žen, jejichž osudy byly dokonale propojené a takové skutečné, lidské až reálné. Byly to příběhy z obyčejného života každého z nás, ať už ty příjemné nebo ty méně příjemné. Dalo by se říct, že hlavním tématem byly hlavně děti a nevěra, kdy to žádná žena nemá lehké, ačkoli i někdy sama žena může podvést svého muže, což není žádnou výjimkou.

V průběhu jednotlivých propojených příběhů se člověk zasmál, ale také mu bylo určité osoby líto. Obzvlášť ty starší ženy ve svém věku to neměly jednoduché. Určitě tu také najdeme lásku, zamilovanost, ale také další směsi pocitů až vás to nenechá klidnou a docela i vtáhne do samotného děje!

Jak jsem již zmínila, kniha se mi líbila a na to, že třeba nemá až tak moc vysoké hodnocení, mě mile překvapila! A také to byla moje první zkušenost s touto autorkou, ale také určitě rozhodně ne poslední!

Úryvek:
Nemusí to vědět úplně všichni
Květa
str. 151

"Jsem gay," oznámí mi Květík suše.
"Co to?"
"Gay. Homosexuál. Teplouš. Buzna. Na chlapy," vysvětluje mi a na konci přitom už mluví dost nahlas, jako bych snad byla hluchá.
"Tiše," napomenu ho.
"Tiše?" zakřičí on.
"Nemusí to vědět úplně všichni."
"Jasně, o to ti jde především, hlavně aby se nikdo nedozvěděl, že jsem buzík."
"Musíš to pořád opakovat?"
 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 11. března 2018 v 20:35 | Reagovat

je dobře, že se ti líbila :-) pokud se pustíš i do další knihy od této autorky, snad budeš spokojená :-)

2 little-booktea little-booktea | Web | 15. března 2018 v 22:43 | Reagovat

Na tu to knihu jsem narazila a chtěla si jí půjčit v knihovně, ale nakonec jsem jí odmítla, protože jsem zjistila,že to je kniha ehm.... Pro jinou věkovou kategorii a tak si jí přečtu až budu starší za pár let

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama