Deník fejsbukové matky

30. března 2018 v 15:26 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Deník fejsbukové matky
Český název: Deník fejsbukové matky
Žánr: beletrie pro dospělé - humor
Autor: Nachtigallová Lucie
Nakladatelství: Omega, 2016
Počet stran: 160

Stručný obsah knihy:
Knížka, kterou držíte v ruce, je naprostým unikátem. Je to totiž zřejmě jediná kniha na světě, která je napsaná pouze s pomocí statusů. Je to kniha, ve které nenajdete klasický začátek ani konec. Nemá strhující děj, ba ani žádnou hlavní dějovou linku. Nemá ani ilustrátora či slavného spisovatele, jak bývá zvykem. Nemá dokonce kladného či záporného hrdinu. Můžete ji začít číst zepředu, zezadu, nebo třeba i odprostřed, a přesto vám nic neuteče. Je plná statusů. Obyčejných, ale přesto neuvěřitelných, vtipných, nepředvídatelných minipříběhů, které přináší sám život. Příběhů matky tří dětí, věčně pracujícího manžela, psa, želvy, šneků a několika koček. Matky, která má neobyčejný smysl pro humor, sebeironii a schopnost vypointovat své příběhy coby maminky na mateřské dovolené do statusů, ve kterých se budete možná poznávat i vy a u jejichž čtení se budete nepřetržitě usmívat. Knížka, kterou (a v tomto případě nejde o klišé) napsal s úsměvem na rtech sám život.


Můj názor:
I tuto knihu jsem si vypůjčila v knihovně, kam teď poslední dobou ráda chodím. Původně jsem přemýšlela, že si knihu přečtu, jelikož se mi hodila do výzvy na databázi knih, které jsem se tak trochu zůčastnila již druhý rok, ale nakonec tomu, tak nebylo. Okruh jsem měla již splněný, ale nějak mě zaujalo, jak je kniha napsaná a tak jsem se do ní pustila!

Kniha je psaná formou statusů na facebooku, který je moderní v dnešní době. Autorkou těchto statusů je maminka, která má tři děti a je na mateřské dovolené. Žijí společně ve městě, ale mají také chatu na samotě mimo město.

Všechny příspěvky po dobu tří let zachycují její život! Některé popisují vtipné situace, které se jim přihodili, ale také takové, které jsou smutnější nebo jsou ze skutečného světa. V některých se dokonce zmiňuje i o tom např. jak zapomněla pokaždé na svátek její malé dcerky, jak modernizuje jejich byt či chalupu nebo jaké to mají ve vztahu se svým manželem.

Kniha je příběhem nejen pro skutečné maminky, které jsou v podobné situaci, ale je také v některých případech poučná a zábavná!

Podle mě bych si některé příspěvky nechala třeba i pro sebe, nejsou zrovna vhodné pro všechny uši veřejné. Ale na druhou stranu se mi kniha líbila, pobavila mě a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Třeba někdy časem v knihovně narazím i na pokračování k této knize.

Úryvek:
str. 56, 10. květen

V očích nejmladší dcery jsem splynula se svým manželem.
Alžběta nás oba láskyplně oslovuje "Máto" - Říkám si, že je to stále lepší než u kamarádky Verči, kde splynula máma s babičkou a Daník jim říkal: "Mamba".

 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 30. března 2018 v 15:28 | Reagovat

tuto knihu jsem také četla a některé ty statusy mne opravdu pobavily :D je to fajn oddechovka :-)

2 Eliss Eliss | Web | 31. března 2018 v 17:31 | Reagovat

Tento typ knih mi nic neříká...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama