Bez naděje

29. dubna 2018 v 10:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Hopeless
Český název: Bez naděje
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Colleen Hoover
Nakladatelství: Yoli 2014
Počet stran: 384
Stručný obsah knihy:
Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem - možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji - něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly. Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost. Vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.


Můj názor:
Tuto knihu jsem si půjčila v knihovně, kde jsem byla dědečkovi pro knížky a odešla jsem asi i se dvěma pro sebe. Měla jsme na tuto knihu i na její pokračování zálusk již delší dobu, ale nějak jsem pořád odolávala, až nakonec jsem stejně podlehla a půjčila si je.

Z knihy jsem měla dobrý pocit, již od samotného začátku. Příběh, jehož hlavní hrdinkou byla mladá Sky (tedy později vlastně i Hope), byl zajímavý, smutný, ale i napínavý už od začátku. Jakmile se seznámila s Deanem, byl jejich příběh vlastně už od malička propojený, ale Sky neměla o tom ani o ničem jiném ponětí, jelikož žila celý svůj život v úplném nevědomí, jak a co se vlastně stalo, když jí byly pouhé tři roky! A i když se oba znali z toho dětství, teď po letech to bylo pro ně jiné shledání a svým způsobem se i k sobě hodili.

Konec mě celkem i dostal a nečekala jsem jej takový. Příběh s odpuštěním a s určitou nadějí mi nenechal chladnou hlavu! Nikdy bych nepřála nikomu prožít, to co si prožila Sky, ale jsem ráda, že na to nebyla sama a měla po celou dobu u sebe po boku Deana, který to vlastně prožil celé s ní, i když ne vše bylo pro něj známé.

Od této autorky jsem již dříve nějaké knihy četla a vždy jsem byla nad míru spokojená, proto se těším, až se pustím nejen do pokračování, ale také až se opět dostanu k jejich dalším knihám, které napsala.

Úryvek:
Pátek 31. Srpna 2012
16.50

Protočila jsem panenky. "Čtu si. Hodně. Někdy peču. Nebo chodím běhat."
"Čteš, pečeš, běháš a fantazíruješ o mně. Vedeš vážně vzrušující život."
"Mně se můj život líbí."
"Mně vlastně taky." Natáhl se na můj noční stolek a vzal do ruky knihu. "Čti mi."
Vzala jsem knížku do ruky. Záložku jsem měla na straně dvě - dál jsem se zatím nedostala. "Chceš, abych to četla nahlas? To se až tak nudíš?"
"Nudím se děsně."
" Je to romance," varovala jsem ho.
 


Komentáře

1 Zuzulet Zuzulet | Web | 1. května 2018 v 14:09 | Reagovat

Na prvý pohľad zaujímavá kniha :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama