Famfrpál v průběhu věků

14. dubna 2018 v 11:14 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Quidditch Through the Ages
Český název: Famfrpál v průběhu věků
Žánr: knihy pro mládež - fantasy
Autor: Joanne Kathleen Rowling
Nakladatelství: Albatros 2017
Počet stran: 144

Stručný obsah knihy:
Vše o oblíbené hře Harryho Pottera na jednom místě, nyní v novém hábitě!
Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Nové vydání příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.


Můj názor:
Tato kniha mě ze tří doplňujících jako jsou Bajky Barda Beedleho a Fantastická zvířata a kde je najít bavila nejméně. Famrpál je sám o sobě zajímavý sport, ale číst o jeho dějinách mi už tak zajímavé nepřišlo.

Přesto jsem ráda, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst a dozvědět se něco nového, nahlédnout do velmi promyšleného světa se vším všudy.

Úryvek:
Od samého počátku 12. století byl mezi mnoha čarodějkami a kouzelníky oblíbenou zábavou zlatonosek. Zlatonoska je dnes chráněným ptačím druhem, v té době se však ještě v severní Evropě vyskytovala zcela běžně, přestože mudlové si její existence jen málokdy povšimli. Uměl se totiž mimořádně obratně skrývat a létala obrovskou rychlostí.

Str.43, čtvrtá kapitola - Nástup zlatonky
 


Komentáře

1 Mišule Mišule | E-mail | 22. dubna 2018 v 7:56 | Reagovat

Je škoda, že už se ti kniha až tolik nelíbí jako ty ostatní :-) Já ještě tuhle knihu nečetla jako jedinou z této doplňující série, ale Harryho mám ráda! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama