Jen jeden rok

7. dubna 2018 v 13:18 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: Just one year
Český název: Jen jeden rok
Díl: 2.
Žánr: literatura světová - román
Autor: Gayle Forman
Nakladatelství: Yoli 2015
Počet stran: 344

Stručný obsah knihy:
Když se Willem probere z bezvědomí, vůbec netuší, kde je. V Praze? V Dubrovníku? Anebo snad doma v Amsterodamu? Francouzský lékař mu ošetřil ránu na hlavě, ta ale Willema bolí o dost méně než vzpomínka na krásnou Američanku, které říkal Lulu. Proč se jen nezeptal na její pravé jméno? Strávil s ní pouhý jeden den v Paříži a něco na tom dni - anebo na té dívce - ho nutí položit si otázku, zda mu není souzeno zůstat s Lulu už navždy. Jenomže jak ji najít?
Willem se znovu vydává na cesty, bloudí od Mexika až po Indii a doufá, že to děvče nějakým zázrakem znovu potká. Jak ale měsíce plynou, začíná Willem pochybovat, zda je ruka osudu opravdu tak silná, jak si myslel…
Pokračování románu Jen jeden den z pera bestselleristky Gayle Formanové je romantickým příběhem volby a náhody, ale i štěstí, které je možno najít, když se právě volba s náhodou potkají.


Můj názor:
V druhém díle se dozvídáme, co se stalo s Willem, proč nechal Alyson tam, kde ji nechal… také se dozvídáme, co dělat v té době, kdy ona po něm pátrala. Kniha je psána právě z jeho pohledu, a tak se seznamujeme s tímto Holanďanem, který je již delší dobu na cestách… pochopíme, proč odjel, a proč se nechce vrátit.

Poté se jejich příběhy střetávají a oni o tom ani neví… ale stejně osud tomu chce, aby si to vysvětlili, aby se setkali. Jak to nakonec celé dopadne? Odpustí si navzájem? Vysvětlí si nedorozumění a zkusí to znovu? Zkusí si opět důvěřovat? Na tyto otázky naleznete odpovědi v této knize, která je skvělým oddechovým čtením.

Úryvek:
Přesto když odtahuje ruku, cítím, že nerada. A jakmile začne chrlit sliby, co všechno podnikneme, až si vezme den volna, lituju, že jsem jí neřekl o skinheadech, o Paříži, o Lulu. Jenomže i kdybych se o to pokusil, stejně bych nevěděl jak. Oba mluvíme dánsky a anglicky. Ale nikdy jsme nedokázali mluvit stejnou řečí.

Str. 149, dvacátá první kapitola
 


Komentáře

1 Mišule Mišule | E-mail | 7. dubna 2018 v 19:10 | Reagovat

Vypadá to, že je druhý díl pěkně propojený s prvním, ale že oba jsou i tak zajímavé! :-)

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 11:09 | Reagovat

To vypadá jako moc hezké čtení. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama