Pokud chcete něco změnit, začněte u sebe 0.1

9. dubna 2018 v 11:36 | Karamelka |  Kousek mého života
Občas potřebuje člověk popostrčit, aby se posunul z místa, aby udělal něco po čem touží a třeba mu v tom brání strach. Mým popostrčením je přítel a jeho podpora a také to, že jsem se na brigádě sblížila více jednou z kolegyň.


Již od střední školy jsem toužila vyzkoušet něco jako je jóga či tai či, ale nikdy jsem nesebrala odvahu se zapsat do nějakého kurzu a opravdu si to zkusit. Na vysoké jsem zkoušela se zapsat do skupiny tělocviku, ale je tam málo místo a já se tam nedostala, avšak když jsem se o tom zmínila kolegyni, že bych to chtěla zkusit... překvapilo mne její nadšení, že také chce zkusit jógu, a že bychom mohly jít spolu. Kývla jsem na to. Říkala jsem si, proč ne.

Našla kurz, zapsala nás do skupiny a hurá na power jógu. První věc, kterou jsme řešily, byl trikot. Koupily jsme si legíny a každá zvolila volnější tričko. Podložky jsme měly už každá své, já tedy spíše karimatku než nějakou cvičící podložku, ale i to se změnilo :)


Ve středu 4. dubna nás čekal kurz power jógy. Musím se přiznat, že jsem měla chuť napsat jí, že nepřijdu, že mi není dobře, že na to nemám a tak dále, ale řekla jsem si, že takto si to nikdy nevyzkouším a přece po tom toužím... zahnala jsem strach, nachystala si věci a vyrazila. Sraz jsme měly společný, a pak jsme se přesunuly do fitness centra. Obě jsme byly nervózní, ale natěšené zároveň. Kurz je pro max osm lidí, takže to bylo parádní... lektorka si myslela, že už jsme to někdy dělaly, chválila nás, a i když jsem si myslela, že po prvních pěti minutách vypustím duši, zvládla jsem to! Kromě toho, že jsme to obě zvládly, nás to tolik nadchnulo, že jsme se zapsaly i na další týden. Rozhodly jsme se chodit jednou týdně, což je fakt parádní... a já si koupila podložku přímo pro toto cvičení. Nechtěla jsem si ji kupovat, že co kdyby nám to nevyhovovalo atd., ale jelikož nás to nadchlo, tak jsem si ji pořídila. Díky tomu mohu jógu cvičit nejen doma, ale i třeba v parku, na čemž jsme se domluvily s kolegyní... že můžeme chodit i spolu cvičit ven.

Tímto společným krokem jsem si splnila svůj malý sen a jsem za to nesmírně ráda nejen protože se mi to zalíbilo, ale protože dělám i něco pro sebe a baví mne to :))


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji.
 


Komentáře

1 Ennie Ennie | Web | 11. dubna 2018 v 19:04 | Reagovat

Wow, tak to jsem netušila, že jsi z toho měla strach (a tak velký). Jsem ráda, že jsi to překonala! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama