Rok plný změn a splněných snů

23. května 2018 v 8:42 | Karamelka |  Kousek mého života
Zanedlouho budu o rok starší a já mám pocit, že celý ten jeden rok byl něco jako výhra, něco jako velká změna.


Začněme pěkně od začátku, v červnu roku 2017 jsem oslavila narozeniny. Ve stejném měsíci jsem úspěšně absolvovala těžký předmět na vysoké škole a já mohla pokračovat ve studiu dále. Přestalo mne bavit být stále single, a tak jsem si projela různé seznamky a na jedné si udělala účet... jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

Na můj profil odepsalo hned několik zájemců o seznámení, ale já se setkala jen s jedním... jeden mi psal pouze o sobě, já jsem ho nezajímala, druhý nedokázal pochopit, proč mám tetování a neustále mi vnucoval svůj názor, že to mají vězni, a že je to špatné, další si se mnou psal, byl příjemný a milý, ale pak psát přestal a odpovídat také. Ale jak jsem psala, s jedním jsem se přece jen potkala... s tím, který mi napsal jako první. Naše první setkání proběhlo v čajovně, kde jsme celý večer hráli různé deskové hry a trochu si povídali. Bála jsem se odejít, bála jsem se, že už mi nenapíše. S nervozitou jsem odjela domů, ale než jsem se tam dostala, už jsem měla od něj zprávu... a tak to šlo hezky dál. Pomalé seznamování, malá rande, a pak jeden velmi odvážný krok, který to vše posunul mnohem dále... a najednou jsem měla partnera. Každé ráno se probouzela s pocitem, že to není pravda. Nějakou dobu jsem tomu nemohla uvěřit, ale vždy když jsem se podívala na mobil, měla jsem tam zprávu na dobré ráno, a tak jsem věděla, že to pravda je.

Na podzim jsme s přítelem vyrazili na dovolenou do jižních Čech, což bylo něco skvělého, úžasného a nezapomenutelného. Naplánovali jsme si výlety, u ubytování měli wellness (moje první zkušenost) a trávili čas jen a jen spolu. Také nás čekalo seznámení se s rodinou toho druhého, čehož jsem se bála. Byla jsem nervózní. Měla jsem strach, že se jeho rodičům nebudu líbit, že budou čekat něco jiného, něco lepšího. Mé obavy ale byly zbytečné a z jeho rodiči vycházím velice dobře stejně tak jako on vychází s mými rodiči, takže je to dobré.

I když jsme Vánoce netrávili spolu, každý jsme byl u své rodiny, Silvestr a Nový rok už jsme spolu trávili a musím říci, že to bylo něco jiného, než jen odpočítat poslední sekundy starého roku, přiťuknout si s rodinou a jít se podívat na ohňostroj... teď to bylo jiné a bylo to šťastnější.

Po zkouškovém období jsme začali hledat společné bydlení, místo, kde bychom se usadili... což se nám podařilo a momentálně zařizujeme (napůl už bydlíme). Vím, že tohle je hodně velký krok dopředu, ale věřím, že je to správný krok.


V září jsem si zvolila téma k bakalářské práci a začala ji psát, zpracovávat, než mi v prosinci profesor, jenž mi s tím měl pomoci, napsal, že na mě nemá čas... najednou jsem neměla opět nic. A tak bylo třeba si zvolit téma nové, a po dohodě s vedoucí prodlužuji o semestr. Na jednu stranu mě to trochu mrzelo, ale na druhou stranu mi to více vyhovuje... skrze studentské slevy, než nastoupím do práce.


V druhé polovině roku jsem se více spřátelila s jednou kolegyní z práce a zjistily jsme díky tomu, že obě nás láká vyzkoušet jógu. Domluvily jsme se a začaly spolu každý týden chodit na jógu. Je pravda, že někdy nemají volno, tak musíme jeden týden vynechat, ale snažíme se chodit nějak pravidelně. Já se snažím jógu cvičit i doma, protože mě opravdu baví a byla mým malým snem. Díky kolegyni z práce se mi tento sen splnil. Také jsme společně vyrazily na kolečkové brusle, na kterých jsem nestále pěknou řádku let. Byla to zábava a já doufám, že zase vyrazíme.

Kromě jógy, kdy jsem si splnila svůj malý sen, tak jsem si splnila v květnu další. Bohužel koncem dubna se mi porouchal fotoaparát, s kterým jsem zažila nezapomenutelná dobrodružství. V opravně mi řekli, že je už starý, a pokud by opravit šel, vyšlo by to na půlku jeho ceny minimálně. Díky této události se mi naskytla další možnost si splnit sen a tím je pořídit si zrcadlovku. Po domluvě s rodiči, že mi na ni přispějí jako dárek k narozeninám, jsem začala šetřit... a v půlce května si ji už koupila. Původně jsem chtěla čekat až na narozeniny, ale prostě mi ten foťák fakt chyběl a nevydržela jsem to. Teď se s ní postupně učím a musím říci, že zatím jsem z ní nadšená!


Za celý jeden rok jsem zvládla splnit si několik snů - partner, společné bydlení, jóga, zrcadlovka. Ten rok byl opravdu velkou změnou v mém životě a já jsem za něj nesmírně vděčná, i když se občas objevily mraky a ne vždy vše bylo růžové.


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji.
 


Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 23. května 2018 v 20:31 | Reagovat

No, událo se toho dost, s tou bakalářkou je to k vzteku... Ale všechno zlé je pro něco dobré, aspoň ty slevy využiješ. :-)

2 Ennie Ennie | Web | 23. května 2018 v 23:16 | Reagovat

Přeji Vám, abyste byli pořád šťastný :).

No vidíš to, jak jsme měly podělané období (hlavně skrze bakalářky) a přece jsme to ustály :) koukej, kde jsme ;). Určitě ty bakalářky a bojování o titul dotáhneme do zdárného cíle :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama