Ztracená naděje

20. května 2018 v 10:40 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Losing Hope
Český název: Ztracená naděje
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Colleen Hoover
Nakladatelství: Yoli 2014
Počet stran: 336

Stručný obsah knihy:
Colleen Hooverová okouzlila čtenáře románem Bez naděje, příběhem toho, co se stalo, když dívka jménem Sky potkala dávno ztraceného přítele z dětství, Deana Holdera. S Holderovou pomocí odhalila Sky šokující rodinná tajemství a vyrovnala se s city a vzpomínkami, které v ní zanechaly hluboké jizvy. Bez naděje byl Skyin příběh. A ve Ztrácení naděje se konečně dozvíme pravdu o Deanu Holderovi.


Můj názor:.
I tento druhý díl stejně jako předchozí jsem si půjčila společně v knihovně. Obě knihy mají pěknou obálku a jde už o čtvrtou knihu, kterou jsem od této autorky četla. A vždy se mi její knihy líbily!

V prvním díle jsme mohli poznat celý příběh Sky (tedy Hope) a Deana. Teď vidíme stejný příběh akorát z pohledu Deana. I když je celá situace a vývoj událostí stejný, protože už člověk tak nějak tuší, co se vlastně odehraje, ale i přesto je zajímavý. A z pohledu Deana jsou vidět i jiné věci a jiné situace, které se týkají obou hlavních hrdinů.

Není toho moc, ale něco vám také dojde až po přečtení druhého dílu a konečně začnou všechny střípky do sebe zapadat. Ale stejně jako předtím to ani jeden z nich neměl nikdy v životě jednoduché. Deane si vyrpěl své potom, co Sky unesla vlastní teta a to byl ještě malý kluk. Sky si vytrpěla své, když díky Deanovi zjistila celou pravdu o svém životě, kdy vlastně její máma byla její teta.

Příběh je emotivní, obzvlášť když Deane píše krátké dopisy své sestře, dvojčeti, která je po smrti. A na konec, když najde dost sil si přečíst od ní dopis na rozloučenou, má opravdu člověk, co dělat! I přes smutné události příběhu je konec jiný a více rozvinutý, což člověka potěší, jelikož může nakouknout dál.

Kniha se mi ze začátku až tolik nelíbila, jako když jsem četla první díl, ale postupem času se to změnilo. Až nakonec bylo po příběhu Hope a Deana, proto se také těším až se pustím do přečtení dalších knih, které tato autorka napsala.

Úryvek:
13. kapitola, str. 126

"Moje ložnice," pronesla, když otevřela další dveře. "Prosím, klidně se rozhlédněte, ale nezletilým osobám je zapovězeno přibližovat se k posteli. Tenhle víkend mám přísný zákaz otěhotnět."
Zarazil jsem se. Opřel jsem se o dveřní rám a zabodl do ní pohled. "Jenom tenhle víkend?" zeptal jsem se, abych vyzkoušel její pohotovost. "Příští už by to nevadilo? Máš to v plánu?"
Usmála se a ucouvla, abych mohl vejít. "Ne, asi ještě pár týdnů pokám."
 


Komentáře

1 Karamelka Karamelka | Web | 23. května 2018 v 9:03 | Reagovat

je dobře, že kniha se ti nakonec líbila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama