Něco končí a něco nového začíná

12. června 2018 v 10:32 | Karamelka |  Kousek mého života
Jak jsem již jednou psala, koncem dubna můj milovaný fotoaparát Liam vyfotil poslední fotku a vypověděl službu. Letos by to bylo čtyři roky, co spolu zažíváme dobrodružství, ale bohužel... hodně mě to mrzelo, a tak jsem začala přemýšlet, co s tím.


Mrzelo mě to, protože jsem další týden jela na exkurzi s Ennie a věděla jsem, že nebudu moci zachytit naše dobrodružství, ale maminka mi půjčila svůj kompaktní fotoaparát a také jsem hodně fotila na mobil. Ještě než jsem vyrazila na exkurzi, dívala jsem se na různé opravny, ale také po novém foťáku. Nakonec jsem Liama vzala do jedné opravny, kde mi řekli, že už je bohužel starý, a že také možná opravit nepůjde. Nechala jsem jim ho tam na diagnostiku problému, což trvá měsíc, a pak že se mi ozvou, co dále... měsíc bez foťáku? Najednou jsem cítila, o co jsem přišla... byl mou nedílnou součástí, zvykla jsem si na něj a nedokázala jsem si představit jakýkoliv výlet bez něj... čtyři roky jsou čtyři roky.

S blížícími narozeninami jsem dostala nabídku, jenž se nedala pořádně ani odmítnout :) Rodiče i přítel mi nabídli, že mi přispějí na nový fotoaparát, že si mám vybrat. A tak jsem začala pořádně pátrat a dívat se po novém... říkala jsem si, že nový by měl stát za to, ale na druhou stranu za něj nechci dát dvacet tisíc... na to nemám.

Nejdříve jsem se dívala na kompakty, a pak zabrousila mezi zrcadlovky... a byl tam! Ve slevě zrcadlovka značky Canon i s paměťovou kartou a brašnou. Našla jsem si pak ještě jednu, ale po poradě s Ennie, která tomu rozumí více a už má zkušenosti se zrcadlovkami, jsem si vybrala.

první fotka na něj vyfocená :)

Řekla jsem o tom rodičům, že jsem si vybrala, a že je zrovna ve slevě... a tak mi peníze dali s předstihem, já si vzala zbytky své výplaty z brigády a zjistila jsem, že už na něj mám. Že si ho můžu koupit... ale pořád jsem váhala a nevěděla, ale nakonec mi rozhodnout se pomohl přítel. Objednala jsem si ho a druhý den jela pro něj nadšená a unešená!

Stejně jako předtím i tento fotoaparát mám pojmenovaný. Tentokrát je to Clumsy, takže se může stát, že se to tu objeví vícekrát ;) Pořád se s ním učím, už to bude skoro měsíc, co jej mám, ale mám se stále, co učit :)) Nedávno jsem měla možnost si vyzkoušet focení ohňostrojů, západu slunce... no nejvíce ho používám na našeho pejska Rokyho :D

A jak to dopadlo s Liamem? Už ho mám zpátky, zaplatila jsem za diagnostiku problému a zjistila, že je neopravitelný, ale že by šlo tam vyměnit nějaké součástky a jet by mohl... ale zatím jsem to nechala být. Mám ho daný ve své nové knihovně, kde na něj hezky vidím, protože i když už nejede, je pro mě pořád důležitý díky tomu, co jsme spolu prožili :) (Neumím se vzdát věcí.)


Nadpis mi udělala PawlušQa, které děkuji.
 


Komentáře

1 i-love-writing i-love-writing | Web | 12. června 2018 v 17:24 | Reagovat

Je to skvělé mít něco nového...jenže jak se vzdát starého? Já se přiznám, že ten můj nový mám ráda, je super a dá se sním dělat víc věci. Jen mě štve, že je trochu těžký do ruky. :-(
A na druhou stranu nějak mě to táhne k tomu mému staršímu, nevím čím to je, prostě jsem z něj stále nadšená, kdyby neměl těch pár much, asi by jej ani neměnila. ;-)
Ono si mi připomněla, že bych ho měla občas také použít, aby jen tak nestál..Zjistila jsem, že jak dlouho něco nepoužívám, už to není co to bývalo na začátku. :-?
Jméno Clumsy je také hezké, ale o trochu víc se mi líbí Liam. :D :-D
Asi to bude chtít trochu času, než si zvyknu na Clumsy. Ale přiznávám, že Liam mi bude moc chybět.
Je škoda, že Liam vydržel jen tak krátce...ale hold, co se dá čekat, když dneska všechno vyrábějí rychle a na krátko.
Dneska si koupíš mobil...a za rok, už máš pocit, jako kdyby byl starej. Hrůza! :-?

Jinak ti přeji s Clumsym spousty krásných zážitku a nádherných fotek :-)

2 Ennie Ennie | Web | 13. června 2018 v 0:29 | Reagovat

Krásně sepsané ;). Snad nový foťák dlouho vydrží a Liam bude zdobit aspoň tvůj byteček (?) 8-)

3 A. (Adell) dříve DelusH A. (Adell) dříve DelusH | Web | 17. června 2018 v 0:14 | Reagovat

To je krásný, že i k obyčejným věcem máš takový krásný vztah .... ačkoliv on určitě nebyl obyčejný, když jste spolu prožili tolik krásných dobrodružství ... nicméně přeji aby Ti s tvým novým miláčkem bylo také dobře♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama