Po tvém boku

10. června 2018 v 19:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: By your side
Český název: Po tvém boku
Žánr: beletrie pro děti - pro dívky
Autor: Kasie West
Nakladatelství: CooBoo, 2017
Počet stran: 312

Stručný obsah knihy:
Láska přijde, když to nejmíň čekáš!
Když Autumn zjistí, že zůstala zamčená v knihovně, myslí si, že už to nemůže být horší. Až do té chvíle, než přijde na to, že Dax tam skončil s ní. Autumn toho o Daxovi moc neví - prý je to samotář, a jednou se dokonce zapletl do nějaké bitky a skončil v polepšovně. Ale je si naopak jistá tím, že je asi tou poslední osobou, se kterou by chtěla někde zůstat celý víkend zamčená. A tak si prostě jen dokola připomíná, že je jen otázkou času, než si její přítel Jeff všimne, že ji nechal v knihovně, a vrátí se pro ni. Jenže Jeff se nevrátí. A tak musí Autumn jíst pár dní jen jídlo z automatu a bavit se s divným klukem. Naštěstí ale zjistí, že Dax není zas tak zvláštní a že si dobře rozumí. Dokonce víc, než si kdy Autumn s jakýmkoli jiným klukem rozuměla. Můžou ale jejich pocity přežít konec víkendu a návrat do jejich původních životů?


Můj názor:
Tato kniha patří k mé první přečtené knize v letošním roce. Dostala jsem ji doma pod stromeček společně ještě s pár dalšími knihami, na které se postupně také chystám.

Podle mě je kniha pěkná a jde o příjemné oddechové přečtení, kde člověk tolik nemusí ani přemýšlet.

Podstatná část příběhu se odehrává v knihovně, kde hlavní hrdinka Autumn je zamčená přes celý víkend. Snad každý knihomol by jí záviděl! Jen mě mrzelo, že hrdinka až takový knihomol nebyla a autorka nevyužila více toho prostředí. Navíc, když Autumn zjistí, že tam k tomu všemu nezůstala vůbec sama, je to o poznání pro ni ještě horší. Jde o Daxe! Kluka ze školy, o kterém ví, jen to, co se o něm povídá! Teda zatím. Neznají se, ale stačí oběma jeden víkend, aby se všechno změnilo.

Autumn mi bylo líto, jelikož byla naivní, že se pro ni někdo vrátí a také proto, že trpěla úzkostmi, o kterých vlastně nikdo z jejich kamarádů vůbec nevěděl do určité chvíle, tedy až na Daxe. Dax byl pro mě dlouho zvlástním klukem, který to rozhodně neměl ve svém životě jednoduché.

Autumn byla dívkou, která o všem až moc přemýšlela a hodně věcí si také brala, ale kdo by nebyl rozhodný, obzvlášť pokud se jedná o kluky! Možná nejhorší pro Autumn nebylo se rozhodnout mezi dlouholetým kamarádem Jeffem a Daxem, klukem z knihovny, ale trpěla, jen z pomyšlění, jak to ten "poražený" vezme. Ještě, že nejen Jeff včas pochopil, co je pro něj i pro Autumn lepším řešením, i když oboum se dlouho ten druhý vlastně líbil, ale nakonec vlastně i pomohl k tomu, aby Autumn ke svému rozhodnutí dospěla a nevzdala se.

Kniha se mi líbila! Jsem ráda, že jsem si mohla knihu přečíst, i když byla teprve první od této autorky a pokud máte rádi oddechové čtení s trochou zamilovanosti, určitě po ní sáhněte.

Úryvek:
13. kapitola, str. 90

Po mém pátém vítězství v řadě se Dax postavil na nejvyšší stupeň svého schodiště a prohlížel si pružinu, kterou měl v ruce. "Možná je ta moje vadná."
"Lepší výmluvu si nenajdeš?"
obrátil ji a zatahal za jeden konec, "Kdybych měl cent a nějakou žvýkačku..."
Nakrčila jsem obočí. "Cože?"
"Myslím si, že kdyby se jedna strana zatížila, tak by běhala rychleji."
" A k čmeu by byla ta žvýkačka?"
 


Komentáře

1 Ennie Ennie | Web | 11. června 2018 v 16:04 | Reagovat

Mně se knížka taky líbila a moc ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama