Sněží, sněží...

3. června 2018 v 10:10 | Mišule |  Svět knih
Originální název: Let it snow
Český název: Sněží, sněží…
Žánr: beletrie pro dospělé - společenské romány
Autor: Green John, Johnsonová Maureen, Myracleová Lauren
Nakladatelství: Yoli 2015
Počet stran: 264

Stručný obsah knihy:
Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé…


Můj názor:
.
Jak už tomu bývá, i tuto knihu jsem si půjčila v knihovně při své poslední návtěvě v minulém roce. Už dříve jsem se na ni dívala a měla ji na seznamu k přečtení, ale nějak jsem prozatím odolávala až do této chvíle. A tak teď v období Vánoc se do ní s chutí pouštím, abych si v sobě udržela tu vánoční atmosféru.

Kniha obsahuje tři vánoční příběhy různých hrdinů, které ale spojuje jedna událost a to je sněhová kalamita v jejich městě. V prvním příběhu díky sněhu zůstane v městečku stát vlak, jelikož dál projet už nemůže. Tato první povídka se mi líbila nejvíce! Hlavní hrdinka měla díky svým extravagantním rodičům i zajímavé jméno a to Jubilee, kdy vlastně jela díky rodičům vlakem k babičce a dědečkovi na Vánoce, ale nedojela k nim. Ale naopak zase poznala, že vztah s přítelem, který má není už, tak jaký by si přála a také poznala svou novou lásku.

Druhá povídka byla právě od Johna Greena, na kterou jsem se těšila, ale příliš mě neoslovila. Tento autor má na lepší psaní a například i jeho vulgárnost nebyla dosti na místě. Trochu příběh vybočoval i z vánoční atmosféry a byl takový potrhlý.

Poslední povídka byla stejně pěkná jako první, kde i tady hrál hlavní roli sníh, ale také láska mezi dvěma nejlepšími kamarádi, kteří si museli přiznat, že je to vlastně jinak. Tady se vyplatilo, že kdo pozdě chodí, sám sobě škodí!

Tato kniha se opravdu k Vánocům hodila, ale ne všechny příběhy byly až tak dobré, ta prostřední mě už tolik bohužel třeba neoslovila. Ale příjemně se kniha četla a byla opravdu odpočinkovou četbou, obzvlášť když ve všech příbězích hraje roli láska.

Úryvek:
5. kapitola, str. 40-41

"Jo. To jsi říkala vevnitř. Ale já jsem myslel, kde opravdu -" "No v base," řekla jsem potřetí.
Snažila jsem se, aby mu to konečně došlo. Pochopil to natolik, že se znova neptal, ale chvilku si to musel rovnat v hlavě.
"Za co?" zeptal se konečně.
"No...za výtržnosti."
"Co? Proti něčemu protestovali nebo tak?"
"Ne, nakupovali," odpověděla jsem. "Nebo chtěli nakupovat a strhly se kolem toho výtržnosti."
Zastavil se. "Něříkej, že v obchodě Flobie v Charlotte."
 


Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 3. června 2018 v 21:50 | Reagovat

Odpočinkovou četbu mám ráda, třeba by se mi líbila. :-)

2 Ennie Ennie | Web | 4. června 2018 v 20:37 | Reagovat

Knížku jsem si chtěla přečíst, ale nějak už mě přestala lákat.
Uvidíme třeba nějakou zimu nebudu mít, co číst a nakonec si ji také přečtu :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama