Dívka z inkoustu a hvězd

4. srpna 2018 v 10:10 | Karamelka |  Svět knih
Originální název: The Girl of Ink and Stars
Český název: Dívka z inkoustu a hvězd
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: Kiran Millwood Hargrave
Nakladatelství: Fragment 2017
Počet stran: 228

Stručný obsah knihy:
Od chvíle, kdy na ostrov dorazil guvernér Adori, nikdo nesměl překročit hranici mezi Gromerou a zbytkem ostrova. Isabelle ale i tak sní o tom, že jednou prozkoumá každičký centimetr Zapomenutého území, které leží hned za hranicemi. Svůj sen si splní, když zmizí její nejlepší kamarádka a Isabelle se vetře do pátrací skupiny - je přeci dcerou kartografa. Kdo jiný by měl skupinu provést nebezpečnou pustinou jen za pomoci map a hvězd?


Můj názor:
Kniha vypráví příběh o odvážných dívkách, jejichž přátelství musí projít různými zkouškami, aby zjistily, že je nerozdělitelné. Isabelle ani na chvilku nezaváhá, poté co Lupe zmizí a rozhodne se udělat cokoliv jen, aby ji našla. Nikdo neví, zda je ještě naživu, ale ona věří, že ano… díky tomuto pátrání zažije neskutečná dobrodružství a pozná víc než pravdu.

Dívka z inkoustu a hvězd je nenáročná fantasy kniha pro mládež, kterým tento svět nestačí.

Úryvek:
Hlučný a rozburácený, s kovovými konturami, které mi rozdrkotaly zuby. Zahřmění. Zaplavilo stromy a pak letělo směrem k nám.
Kůže mě rozbrněla, krk mi zaplnila slabá kyselost. Někde uvnitř mě něco stáblo, rozpadalo se. Chtěla jsem utíkat, ale nešlo to.

Str. 145, patnáctá kapitola
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 6. srpna 2018 v 8:21 | Reagovat

To vypadá na dobré fantasy čtení s nádechem dobrodružství :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama