Deník vysokoškoláka

Deník vysokoškoláka - shrnutí

Čtvrtek v 11:25 | Karamelka
23. května 2018 - Před pěti dny mi skončil semestr a já už zvládla splnit dva předměty. Když se to tak vezme, jeden, protože ten druhý je exkurze, ale to je pouze za účast.

Deník vysokoškoláka - první týden nového semestru

27. února 2018 v 9:22 | Karamelka
22. února 2018 - Až teprve ve čtvrtek mám předmět. Tento předmět je navazující a učí se jednou za čtrnáct dní, a jelikož v rozvrhu dnešní datum bylo, šla jsem tam. Potkala jsem tam i své spolužačky, které většinou nechodí první týden v semestru, neboť z velké části přednášky na našem oboru nebývají a emaily nepíší.

Deník vysokoškoláka - bakalářská práce

21. února 2018 v 14:56 | Karamelka
19. února 2018 - Dnes začíná oficiálně jarní semestr a měl být můj poslední, ale… začneme pěkně od začátku.

Pátý semestr jsem si zapsala seminář k bakalářské práce, kdy nám kredity uděluje vedoucí práce dle uvážení, zda splňujeme požadavky, a zda jsme odvedli nějakou práci. O tématu jsem přemýšlela již o prázdninách a v září se pro něj rozhodla. Dala jsem si i praxi, která by mi mohla pomoci s tímto tématem… praxe byla skvělá, i když občas nebylo, co dělat, ale nabrala jsem nové zkušenosti a bavilo mne to. Cítila jsem se potřebná.

Deník vysokoškoláka - shrnutí

6. února 2018 v 8:46 | Karamelka
5. února 2018 - Od prvního února jsem zapsána úspěšně do dalšího semestru, ale… podzimní semestr jsem měla nejen problémy s bakalářskou prací, ale také s jedním předmětem, který pro mne sice nebyl povinný, ale bylo by dobré ho ukončit. To se mi nedařilo, a tak jsme se se spolužačkami z oboru rozhodly tento předmět neukončit, na studijním nám řekli, že pokud budeme mít splněné kredity z B-předmětů, tak není problém… já tento limit už mám, takže dobré.

Deník vysokoškoláka - druhý týden zkouškového

12. ledna 2018 v 9:45 | Karamelka
9. ledna 2018 - Bohužel jsem zkoušku nedala, ale bylo to zajímavé zjištění. Neustále jsem koukala do poznámkového bloku, protože nám to jako známku zapsat nemůže, když je ještě třeba jít na ústní, a tam stále nic. Zmeškala jsem kvůli tomu jeden termín ústní, a pak přišel email od vyučující, že ti, kteří to udělali, už byli informování a ostatní musí na další termín… ani nevím, kolik bodů jsem měla, co jsem měla špatně…

Deník vysokoškoláka - první týden zkouškového

7. ledna 2018 v 18:37 | Karamelka
3. ledna 2018 - Už to začalo… dnes jsem měla první zkoušku, která měla být kolokviem, ale pan profesor to pojal spíše jako zkoušku ústní.

Deník vysokoškoláka - první zkouška, problémy s bakalářkou

13. prosince 2017 v 13:54 | Karamelka
7. prosince 2017 - Dnes jsem měla první zkoušku tohoto semestru, i když to spíše bylo takové kolokvium. Všichni jsme seděli společně v místnosti a vyučující se nás ptal na knihy či článek, co jsme četli z povinného seznamu literatury, který nám dal. Pak nám poděkoval, popřál hezké svátky a to bylo vše. Nikdo nevíme, co si o tom myslet, a jestli vůbec to máme… také jsme mu na tu povinnou literaturu měli napsat esej či úvahu, tak možná po přečtení všech prací nám napíše a budeme vědět, co dále.

Deník vysokoškoláka - Graz

6. prosince 2017 v 16:40 | Karamelka
3. prosince 2017 - Naplánovala jsem si cestu vlakem, ale když jsme přišli na nádraží, zjistili jsme, že je výluka. Zrovna tento víkend, ale naštěstí jela náhradní autobusová doprava, i když o osm minut později… najednou jsem setkání už nestíhala, ale naštěstí to bylo jen o pár minut a my jsme si dávali sraz o půl hodiny dřív, abychom se k vlaku přemístili společně.

Deník vysokoškoláka - výstava

27. listopadu 2017 v 21:38 | Karamelka
20. listopadu 2017 - Zítra má proběhnout instalace a samozřejmě by to nešlo bez náležitých problémů. Vyučující si na poslední chvíli vzpomněla, že tohle se jí vlastně nelíbí a je třeba to předělat… poradit se s člověkem, který s tím nemá skoro nic společného, ale proč by se nezapojil a celé to nepokazil. Také jsme byli obviněni, že to vlastně všechno zdržujeme my, protože vlastně nesedíme dvacet čtyři hodin na emailu… už aby to bylo za námi.

Deník vysokoškoláka - Graz a výstava

5. listopadu 2017 v 13:06 | Karamelka
31. října 2017 - Minulý týden v úterý přišla vyučující s tím, že se stále hýbe termín, kdy pojedeme do Grazu, jenže všichni jsme se už přizpůsobili termínu, který nám oznámila na začátku. Nevěděli jsme, že se to stále může změnit. Bohužel to ne všem vyhovovalo, a tak řekla, že to tedy zkusí ještě pořešit.
 
 

Reklama