Deník vysokoškoláka

Deník vysokoškoláka - bakalářská práce

31. července 2018 v 9:28 | Karamelka
25. července - Po poslání části bakalářské práce jsem se nikam neposunula… stále je něco v nepořádku a já už jsem docela v koncích. Neustále nemám uznaný seminář a informační systém chce po mně, abych si to zaregistrovala anebo zrušila.

Deník vysokoškoláka - zkouškové období

19. června 2018 v 20:30 | Karamelka
8. června 2018 - Dnes jsem měla poslední zkoušku, která m chybí. Už mám zapsané kredity, ale ještě potřebuji udělat tento předmět… tedy vlastně ani nepotřebuji, ale ráda bych měla kredity, které se mi mohou hodit na magisterském studiu.

Deník vysokoškoláka - shrnutí

24. května 2018 v 11:25 | Karamelka
23. května 2018 - Před pěti dny mi skončil semestr a já už zvládla splnit dva předměty. Když se to tak vezme, jeden, protože ten druhý je exkurze, ale to je pouze za účast.

Deník vysokoškoláka - první týden nového semestru

27. února 2018 v 9:22 | Karamelka
22. února 2018 - Až teprve ve čtvrtek mám předmět. Tento předmět je navazující a učí se jednou za čtrnáct dní, a jelikož v rozvrhu dnešní datum bylo, šla jsem tam. Potkala jsem tam i své spolužačky, které většinou nechodí první týden v semestru, neboť z velké části přednášky na našem oboru nebývají a emaily nepíší.

Deník vysokoškoláka - bakalářská práce

21. února 2018 v 14:56 | Karamelka
19. února 2018 - Dnes začíná oficiálně jarní semestr a měl být můj poslední, ale… začneme pěkně od začátku.

Pátý semestr jsem si zapsala seminář k bakalářské práce, kdy nám kredity uděluje vedoucí práce dle uvážení, zda splňujeme požadavky, a zda jsme odvedli nějakou práci. O tématu jsem přemýšlela již o prázdninách a v září se pro něj rozhodla. Dala jsem si i praxi, která by mi mohla pomoci s tímto tématem… praxe byla skvělá, i když občas nebylo, co dělat, ale nabrala jsem nové zkušenosti a bavilo mne to. Cítila jsem se potřebná.

Deník vysokoškoláka - shrnutí

6. února 2018 v 8:46 | Karamelka
5. února 2018 - Od prvního února jsem zapsána úspěšně do dalšího semestru, ale… podzimní semestr jsem měla nejen problémy s bakalářskou prací, ale také s jedním předmětem, který pro mne sice nebyl povinný, ale bylo by dobré ho ukončit. To se mi nedařilo, a tak jsme se se spolužačkami z oboru rozhodly tento předmět neukončit, na studijním nám řekli, že pokud budeme mít splněné kredity z B-předmětů, tak není problém… já tento limit už mám, takže dobré.

Deník vysokoškoláka - druhý týden zkouškového

12. ledna 2018 v 9:45 | Karamelka
9. ledna 2018 - Bohužel jsem zkoušku nedala, ale bylo to zajímavé zjištění. Neustále jsem koukala do poznámkového bloku, protože nám to jako známku zapsat nemůže, když je ještě třeba jít na ústní, a tam stále nic. Zmeškala jsem kvůli tomu jeden termín ústní, a pak přišel email od vyučující, že ti, kteří to udělali, už byli informování a ostatní musí na další termín… ani nevím, kolik bodů jsem měla, co jsem měla špatně…

Deník vysokoškoláka - první týden zkouškového

7. ledna 2018 v 18:37 | Karamelka
3. ledna 2018 - Už to začalo… dnes jsem měla první zkoušku, která měla být kolokviem, ale pan profesor to pojal spíše jako zkoušku ústní.

Deník vysokoškoláka - první zkouška, problémy s bakalářkou

13. prosince 2017 v 13:54 | Karamelka
7. prosince 2017 - Dnes jsem měla první zkoušku tohoto semestru, i když to spíše bylo takové kolokvium. Všichni jsme seděli společně v místnosti a vyučující se nás ptal na knihy či článek, co jsme četli z povinného seznamu literatury, který nám dal. Pak nám poděkoval, popřál hezké svátky a to bylo vše. Nikdo nevíme, co si o tom myslet, a jestli vůbec to máme… také jsme mu na tu povinnou literaturu měli napsat esej či úvahu, tak možná po přečtení všech prací nám napíše a budeme vědět, co dále.

Deník vysokoškoláka - Graz

6. prosince 2017 v 16:40 | Karamelka
3. prosince 2017 - Naplánovala jsem si cestu vlakem, ale když jsme přišli na nádraží, zjistili jsme, že je výluka. Zrovna tento víkend, ale naštěstí jela náhradní autobusová doprava, i když o osm minut později… najednou jsem setkání už nestíhala, ale naštěstí to bylo jen o pár minut a my jsme si dávali sraz o půl hodiny dřív, abychom se k vlaku přemístili společně.
 
 

Reklama