Povídání s knihami

Březnové knižní novinky

6. března 2018 v 8:02 | Karamelka
Na měsíc březen jsem se těšila hned z několika knižních důvodů. Prvním je knižně-pracovní výlet do Olomouce, ale těmi dalšími důvody jsou tři knižní novinky, které mají vycházet a já vím, že si je určitě koupím :)

Úlovky z knihovny 0.3

4. března 2018 v 17:58 | Karamelka
V půlce února jsem se vydala do knihovny vrátit vypůjčené knihy k bakalářské práci a vzala jsem s sebou maminku, která začala do naší knihovny také chodit. Chtěla ukázat, jak to tam funguje, jak jsou knihy uspořádané, aby si tam mohla chodit půjčovat knihy také :)

Tajně jsem doufala, že vrátím knihy, jen jí to ukážu a půjdeme, ale moje návštěva knihovny nikdo nekončí s prázdnýma rukama.

Čtenářská výzva 2017

31. prosince 2017 v 10:25 | Karamelka
Loni se mi podařilo splnit čtenářskou výzvu na Databázi knih, i když jsem se o to nesnažila (článek zde). Já podle výzev nečtu, čtu dle nálady, dle potřeby, času a chuti :) Je pravda, že třeba knihu pohádek jsem si kvůli tomu přečetla, ale nevadilo mi připomenout si dětské časy.

Knihomolský kvíz

27. prosince 2017 v 10:24 | Karamelka

Nevím jak, ale Ennie se podařilo narazit na jeden skvělý knihomolský kvíz a já se o něj s vámi chci podělit. Autorka článku a kvízu Marky uvádí, že nám ukáže těžkosti života knihomolů a je to pravda pravdoucí. Některé otázky byly těžké a nevěděla jsem, kterou ze dvou možností vybrat...

Dětská kniha plná chyb

11. července 2017 v 16:02 | Karamelka
Vždy jsem si myslela, že dětské knihy by měly jít příkladem a tedy být bez chyb, ale tento můj "předsudek" byl zničen poté, co jsem si koupila a přečetla knihu Šmoulové - Šmoulinka a zapomenutá vesnice.

Úlovky z knihovny 0.2

22. června 2017 v 23:39 | Karamelka
Minulý týden jsme s Mišulí zavítaly do knihovny. Nešlo jen o vrácení knih, ale také o prodloužení výpůjční doby. Ani jedna jsme nestihly přečíst plný počet knih, neboť jsme se obě učily.

S vrácením a prodloužením nebyl žádný problém, a tak jsme se vydaly podívat, co je v knihovně nového. Původně jsem si nechtěla nic půjčit, jelikož jsem vše nestihla přečíst, ale nakonec jsem neodolala a půjčila si dvě knihy a jednu jsem půjčila mamince.

Úlovky z knihovny 0.1

4. června 2017 v 15:40 | Karamelka
Rozhodla jsem se začít psát tento tip článků. Díky Mišuli jsem začala opět chodit do knihovny. Chodíváme tam spolu a nikdy neodejdeme s prázdnou, proto mne napadlo napsat o úlovcích článek.

Vítejte tedy u prvního článku tohoto tipu zde na blogu ;)

Poznávání nových knih

18. dubna 2017 v 15:25 | Karamelka

Psala jsem článek o tom, že mi nevadí vazby. Nedělám v nich rozdíl a také, že nemám ráda, když někdo kupuje knihy podle obálky. Ano, jednou jsem si koupila knihu podle obálky... protože jsem se s knihou nesetkala, a když jsem ji viděla poprvé, zapůsobila na mne a já věděla, že ji musím mít.

Ale když si tedy nevybírám knihy podle obálky, jak poznávám nové knihy?

Rok 2016 knižně

12. ledna 2017 v 9:30 | Karamelka
Se čtením knih nezávodím. Nesnažím se toho přečíst, co nejvíce... čtu podle nálady, podle času, podle možností, ale přesto mne zajímalo, kolik jsem toho za rok 2016 přečetla. Rozhodla jsem se tedy si to spočítat. Když jsem počítala knihy, přemýšlela jsem nad tím, kolik asi stran jsem přečetla... a tak jsem si udělala menší statistiku.

Čtenářská výzva 2016

29. prosince 2016 v 1:58 | Karamelka
Kdo se pohybuje na Databázi knih, tak ví... kdo ne, toho zasvětím.

Na tomto webu byla letos vyhlášená knižní výzva, už je nachystaná výzva i na příští rok, ale to předbíhám, a já se jí nepřímo zúčastnila. Řekla jsem si, že nebudu podle toho číst knihy. Přečtu si prostě knihy podle sebe, a pokud se bude hodit do výzvy, přidám si ji tam.
 
 

Reklama