Povídání s knihami

Pevná vazba vs. paperback

13. prosince 2016 v 10:25 | Karamelka
Dříve jsem si myslela, že tolik na obálce nezáleží. Myslela jsem si, že lidé si berou knihu kvůli svému obsahu, ale není to úplně tak.

Například moje babička nečte knihy s obálkou paperback. Nedá té knize šanci a může být jakkoliv dobrá. Na druhou stranu kolega z brigády dává zase přednost obálce paperback a pevnou obálku příliš nemusí.

Než jsem tě poznala - film

28. září 2016 v 9:04 | Karamelka
Sedmého ledna jsem psala článek o tom, že přemýšlím podívat se na film Než jsem tě poznala podle knižní předlohy od autorky Jojo Moyes. V červnu tento film přišel do kin a já se na něj chystala s kamarádkou, ale ta mi to odřekla, a tak nakonec jsem na film nešla. Ale v dnešní moderní době stačí zapnout internetový prohlížeč, napsat, co hledá a je to.

Navštívení fakultní knihovny

27. června 2016 v 10:10 | Karamelka
V úterý jste si mohli přečíst článek o naší městské knihovně, kde jsem zmiňovala, že se chystám do fakultní knihovny. V knihovně jsem byla ve středu a neodešla jsem s prázdnou.

Nejdříve jsem si vypsala knihy, které jsem měla v plánu si v budoucnu půjčit. V našem internetovém systému si našla jejich lokaci (patro, regál). I když to máme podrobně, mívám problém najít knihu, a tak chodím s Ennie. Tentokrát jsem ale šla sama a překvapilo mne, když jsem pochopila systém a našla knihy.

Navštívení městské knihovny

21. června 2016 v 12:44 | Karamelka
Když jsem byla malá, chodívala jsem do naší knihovny velmi často si půjčovat knihy. Ale když jsem nastoupila na střední, knihy jsem si začala kupovat a do knihovny jsem nepáchla. Jedině jako doprovod s kamarádkou, ale nepůjčovala jsem si knihy. Ani jsem už neměla průkazku, ale to se změnilo loni, kdy jsem potřebovala půjčit knihu k seminární práci. Jelikož ta kniha se týkala našeho města, nejednodušší způsob, jak se k ní dostat, bylo prostě si ji půjčit. Zrovna v knihovně měli akci a za registraci a vydání průkazu se neplatilo. Využila jsem toho, a tak jsem měla průkaz, ale kromě knihy k seminární práci, jsem opět do knihovny přestala chodit... až dodnes (20. června).

Pět typů knih, které by měl mít doma knihomol

2. června 2016 v 10:15 | Karamelka
Na různých blogech si můžete přečíst různé typy článků jako např. deset knih, které byste si měli přečíst. Já jsem se to rozhodla pojmout trochu jinak. Sepsala jsem článek o pěti typech knih, které dle mého názoru by měl mít doma každý správný knihomol. A proč zrovna těchto pět typů? Odpověď na tuto otázku se můžete dočíst v článku.

Poznámky a podtržené pasáže knih? Stop!

19. dubna 2016 v 8:52 | Karamelka

V univerzitní knihovně si půjčuje spousta lidí knihy, nejsou to jen studenti, ale také profesoři, badatelé a jiné osoby, které to zajímá. A proto mi nesmírně vadí, když vypůjčenou knihu otevřu a v ní jsou psány poznámky od někoho jiného. Také se dost často v knihách objevují podržené pasáže, někdy i přeškrtnuté. Neznám důvod tohoto jednání, ale kniha je pro všechny a ne, jen pro jednoho jedince.

Lukáš Kerhart - beseda spojená s autogramiádou

25. března 2016 v 14:10 | Karamelka

Ve čtvrtek 24. března se v Brně v knihkupectví Dobrovský konala beseda spojená s autogramiádou Lukáše Kerharta, který vydal knih Cestování - nejlepší životní investice. Tuto knihu jsem si zakoupila a na besedu a autogramiádu jsem se vydala, neboť mě to zaujalo. Lákalo mne to. Nikdy jsem takto na autogramiádě autora knihy nebyla.

Otravné otázky pro knihomola

15. března 2016 v 8:55 | Karamelka
Občas slýchám negativní ohlasy na svoji zálibu čtení, či proč utrácím za něco, jako jsou knihy? Napadlo mě sepsat dle mého názoru hloupé dotazy svého okolí a odpovědět na ně ve vší slušnosti. Některé otázky mě dokáží i rozčílit, ale snažím se to člověku vysvětlit... ale stejně to někdy nechápe a já nechápu zase jeho.

Nemám, co číst... aneb knih není nikdy dost

2. února 2016 v 9:04 | Karamelka

Jako správný knihomol mám problém s počtem knih a také nikdy nevím, kterou další knihu číst po té, kterou jsem dočetla. Na problém, že nevím, co číst jsem si už zvykla... ale když jsem chtěla zjistit, kolik nepřečtených knih mám ve své knihovničce, docela mě to číslo zaskočilo. Když jsou knihy zastřečené v knihovně a já to jen prolétnu očima, nevypadá to tak zle, ale když jsem vzala všechny nepřečtené knihy a vyskládala je... hopla!

Knižní páry, na které nedám dopustit

25. ledna 2016 v 7:12 | Karamelka
Sepsala jsem článek o knižních párech, na které nedám dopustit. Okouzlili mě. Získali si mě. Kromě toho, z jaké knihy jsou, se můžete dočíst, proč tomu tak je, a co na nich miluji.
 
 

Reklama