Svět knih

Není úniku

29. listopadu 2018 v 9:35 | Karamelka
Originální název: No exit
Český název: Není úniku
Žánr: thriller
Autor: Taylor Adams
Nakladatelství: Knižní klub 2018
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Studentka Darby Thorneová cestuje za svou nemocnou matkou. Kvůli sněhové bouři uvízne na dálnici uprostřed ničeho a je nucena strávit noc na odpočívadle se čtyřmi úplně cizími lidmi. Při hledání mobilního signálu si všimne ruky malé holčičky, která je zamčená v jednom ze zaparkovaných vozů. Bez spojení a bez jakékoli možnosti se odtamtud dostat musí Darby přijít na to, kdo z jejích neznámých společníků je dívčiným únoscem…
Není úniku amerického spisovatele Taylora Adamse byl přeložen už do 24 jazyků a je jedním z nejnapínavějších thrillerů, jaké jste kdy měli možnost si přečíst. Šokující zvraty, výborně propracované postavy a nečekané zápletky vám nedovolí se od něj odtrhnout, dokud nezjistíte, jak to dopadne!

Co si vaše kočka doopravdy myslí?

6. listopadu 2018 v 14:54 | Karamelka
Originální název: What Is Your Cat Really Thinking?
Český název: Co si vaše kočka doopravdy myslí?
Žánr: humor
Autor: Sophie Johnsonová
Nakladatelství: Vyšehrad 2018
Počet stran: 96

Stručný obsah knihy:
Zjistěte, co si vaše rozpustilá kočička opravdu myslí, když si s ní chcete hrát, proč shazuje věci ze stolu a jak moc ji dokáže otrávit, jestliže vaše kuchařské umění neodpovídá jejím nárokům.
Možná i vy přemýšlíte, co se odehrává v té malé, ušlechtile tvarované hlavičce a co skrývá její tajemný pohled. Nebo dumáte, co přesně znamená to náruživé vrnění a předení. Nebo si prostě jen občas nejste jisti, jak si vyložit podrápané křeslo, roztrhaný koberec či poraženou vázu. Někdy si možná říkáte, jestli jste si raději neměli pořídit akvárium s umělými rybičkami. A vzhledem k tomu, že mňoukat už se asi nenaučíte, máme pro vás knížku kreslených vtipů na toto téma, protože o čem se nedá mluvit, tomu se lze aspoň zasmát.

Co si váš pes doopravdy myslí?

28. října 2018 v 10:12 | Karamelka

Originální název: What is your dog really thinking?
Český název: Co si váš pes doopravdy myslí?
Žánr: humor
Autor: Sophie Johnsonová
Nakladatelství: Vyšehrad, 2018
Počet stran: 96

Stručný obsah knihy:
Určitě vás zajímalo, co znamená ten oddaný, příslovečně psí pohled. Jasně, miluje vás, proto tak vášnivě mává ocasem a sliny mu odkapávají ve tvaru srdce. Jen si občas splete vaši postel se svým pelechem, sem tam něco zašantročí, zato lednici najde vždy spolehlivě... Nebo je to celé jinak?

Afirmace

15. září 2018 v 10:10 | Karamelka
Originální název: Afirmace
Český název: Afirmace
Žánr: esoterika
Autor: Jan Menděl
Nakladatelství: Noxi 2017
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
V říjnu 2010 jsem založil na facebooku stránku Afirmace, kam jsem začal překládat obrázkové karty od Louise L. Hay. Jenže karty brzy došly, a tak jsem začal psát své vlastní texty, každý den jeden. Postupem času se Afirmace staly nedílnou součástí mého života a podle všeho i každodenní dávkou inspirace pro tisíce facebookových uživatelů. Za ty roky jsem dostal nesčetně žádostí, abych udělal z afirmací knihu. Tuto knihu právě držíte v rukou. Nechť v ní najdete radost, útěchu, povzbuzení či potvrzení toho, co už hluboko uvnitř sebe dávno víte. S láskou, Honza

Colorado Kid

25. srpna 2018 v 10:10 | Karamelka
Originální název: The Colorado Kid
Český název: Colorado Kid
Žánr: literatura světová - detektivka
Autor: Stephan King
Nakladatelství: Beta-Dobrovský 2017
Počet stran: 184

Stručný obsah knihy:
Některé záhady jsou neřešitelné… Studentka žurnalistiky přijíždí na odlehlý ostrov kvůli stáži v místních novinách. Jednoho dne se dozvídá, že ostrůvek skrývá záhadu, o níž jí dosud nikdo neřekl. Nakonec jí kolegové z redakce celý příběh vyprávějí: Co byl zač ten muž, který byl před čtvrt stoletím nalezen mrtvý na pláži, kdo ho zabil a proč? Vyšetřování případu opakovaně vedlo do slepých uliček a dodnes se mnoho neví. Místní redaktoři jsou neobjasněným příběhem "Colorado Kida" fascinováni, vyprávěním utužují dávné přátelství a zároveň zkoušejí profesní vytrvalost mladé stážistky. Kniha není detektivkou, protože nepřináší odpovědi.

Kočky útočí

18. srpna 2018 v 9:10 | Karamelka
Originální název: Herding Cats
Český název: Kočky útočí
Žánr: komiks
Autor: Sarah Andersen
Nakladatelství: CooBoo 2018
Počet stran: 112

Stručný obsah knihy:
Další kniha od autorky komiksů Dospělost je mýtus a Ubulená hromádka štěstí. Nezbytná pro všechny, kteří nemají rádi větší společenství lidí, navazování nových vztahů je děsí, nejlepší kamarád je pro ně kniha - a samozřejmě milují huňaté svetry a kočky.

Proč? 13x proto

12. srpna 2018 v 12:12 | Mišule
Originální název: Thirteen Reasons Why
Český název: Proč? 13x proto
Žánr: beletrie - pro děti a mládež
Autor: Jay Asher
Nakladatelství: Albatros 2009
Počet stran: 230

Stručný obsah knihy:
Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček - krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř… 7 magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové - jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo… proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je 13 důvodů...

Továrna na sny

11. srpna 2018 v 9:34 | Karamelka
Originální název: Továrna na sny
Český název: Továrna na sny
Žánr: cestopis
Autor: Anie Songe
Nakladatelství: vlastním nákladem, 2016
Počet stran: 157

Stručný obsah knihy:
Jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě, proložené příběhy a fejetony že života v Londýně, Thajsku a na Bali.

Dívka z inkoustu a hvězd

4. srpna 2018 v 10:10 | Karamelka
Originální název: The Girl of Ink and Stars
Český název: Dívka z inkoustu a hvězd
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: Kiran Millwood Hargrave
Nakladatelství: Fragment 2017
Počet stran: 228

Stručný obsah knihy:
Od chvíle, kdy na ostrov dorazil guvernér Adori, nikdo nesměl překročit hranici mezi Gromerou a zbytkem ostrova. Isabelle ale i tak sní o tom, že jednou prozkoumá každičký centimetr Zapomenutého území, které leží hned za hranicemi. Svůj sen si splní, když zmizí její nejlepší kamarádka a Isabelle se vetře do pátrací skupiny - je přeci dcerou kartografa. Kdo jiný by měl skupinu provést nebezpečnou pustinou jen za pomoci map a hvězd?

Vzácná a drahocenná

27. července 2018 v 11:16 | Mišule
Originální název: The Blackstone Affair 4: Rare and Precious Things
Český název: Vzácná a drahocenná
Díl: 4.
Žánr: beletrie - romány pro ženy
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet, 2014
Počet stran: 300

Stručný obsah knihy:
Čtvrtá část série Aféra Blackstone představuje Ethana a Brynne jako čerstvé novomanžele, kteří si užívají líbánek ve slunné Itálii a připravují se v novém domově na venkově na narození prvního dítěte. Vše se však zkomplikuje, když jim do života vstoupí přízraky z minulosti a začnou znovu ohrožovat samotnou podstatu jejich vztahu. Ethan a Brynne se budou muset temné minulosti postavit čelem a uvědomit si, že ke spokojenému životu potřebují jeden druhého a vzájemnou lásku. Lásku, která je vzácná a drahocenná…
 
 

Reklama