Svět knih

Proč? 13x proto

Neděle v 12:12 | Mišule
Originální název: Thirteen Reasons Why
Český název: Proč? 13x proto
Žánr: beletrie - pro děti a mládež
Autor: Jay Asher
Nakladatelství: Albatros 2009
Počet stran: 230

Stručný obsah knihy:
Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček - krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř… 7 magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové - jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo… proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je 13 důvodů...

Továrna na sny

Sobota v 9:34 | Karamelka
Originální název: Továrna na sny
Český název: Továrna na sny
Žánr: cestopis
Autor: Anie Songe
Nakladatelství: vlastním nákladem, 2016
Počet stran: 157

Stručný obsah knihy:
Jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě, proložené příběhy a fejetony že života v Londýně, Thajsku a na Bali.

Dívka z inkoustu a hvězd

4. srpna 2018 v 10:10 | Karamelka
Originální název: The Girl of Ink and Stars
Český název: Dívka z inkoustu a hvězd
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: Kiran Millwood Hargrave
Nakladatelství: Fragment 2017
Počet stran: 228

Stručný obsah knihy:
Od chvíle, kdy na ostrov dorazil guvernér Adori, nikdo nesměl překročit hranici mezi Gromerou a zbytkem ostrova. Isabelle ale i tak sní o tom, že jednou prozkoumá každičký centimetr Zapomenutého území, které leží hned za hranicemi. Svůj sen si splní, když zmizí její nejlepší kamarádka a Isabelle se vetře do pátrací skupiny - je přeci dcerou kartografa. Kdo jiný by měl skupinu provést nebezpečnou pustinou jen za pomoci map a hvězd?

Vzácná a drahocenná

27. července 2018 v 11:16 | Mišule
Originální název: The Blackstone Affair 4: Rare and Precious Things
Český název: Vzácná a drahocenná
Díl: 4.
Žánr: beletrie - romány pro ženy
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet, 2014
Počet stran: 300

Stručný obsah knihy:
Čtvrtá část série Aféra Blackstone představuje Ethana a Brynne jako čerstvé novomanžele, kteří si užívají líbánek ve slunné Itálii a připravují se v novém domově na venkově na narození prvního dítěte. Vše se však zkomplikuje, když jim do života vstoupí přízraky z minulosti a začnou znovu ohrožovat samotnou podstatu jejich vztahu. Ethan a Brynne se budou muset temné minulosti postavit čelem a uvědomit si, že ke spokojenému životu potřebují jeden druhého a vzájemnou lásku. Lásku, která je vzácná a drahocenná…

Tvář vody

22. července 2018 v 12:54 | Karamelka
Originální název: The Shape of Water
Český název: Tvář vody
Žánr: literatura světová - fantasy, román
Autor: Daniel Kraus, Guillermo del Toro
Nakladatelství: Host 2018
Počet stran: 384

Stručný obsah knihy:
Příběh jako z jiného světa zasazený do Ameriky šedesátých let a odehrávající se na pozadí studené války.
Elisa žije osamělý život v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jedinou radostí pro ni je, když si před noční směnou vybírá, jaké střevíčky na podpatcích si obuje. Ale poté, co s kolegyní Zeldou odhalí utajovaný vládní experiment, se její dosavadní život navždy změní.
Tvář vody je neobvyklý a křehký příběh o lásce, svobodě, sebeúctě a rovnováze v přírodě, který zpracovali dva umělci ve dvou různých médiích.

Oči dokořán

16. července 2018 v 16:40 | Mišule
Originální název:The Blackstone Affair 3: Eyes Wide Open
Český název: Oči dokořán
Díl: 3.
Žánr: beletrie - romány pro ženy
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet, 2013
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Před Ethana a Brynne staví život samá překvapení. Temné stíny minulosti se pokoušejí zničit vášnivé pouto, které je k sobě váže, a to i přes slib, že je už nic nerozdělí. Zničující ztráta a příslib nové naděje jim otevírá oči a oni si uvědomují, co je pro ně nejdůležitější. Zvládnou oba milenci překonat bolestivou minulost, která je neustále pronásleduje? Dokážou se vypořádat s osobou, která má v plánu postarat se během olympijských her o notné rozptýlení? Brynne a Ethan mohou ztratit všechno. Podaří se jim situaci zvládnout a vybojovat si to nejcennější, po čem touží - společnou budoucnost? Oči dokořán je příběh plný vášně a čisté lásky, jež dokáže přemoci nebezpečí a neštěstí.

Dlouhý pochod

15. července 2018 v 10:02 | Karamelka
Originální název: The Long Walk
Český název: Dlouhý pochod
Žánr: literatura světová - horor
Autor: Richard Bachman (Stephen King)
Nakladatelství: Beta-Dobrovský 2005
Počet stran: 280

Stručný obsah knihy:
Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo dát vsázku svůj život a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí - tři napomenutí znamenají okamžitou smrt. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, zvítězí jenom ten, kdo z celé stovky vydrží nejdéle.

Všechno nebo nic

8. července 2018 v 17:24 | Mišule
Originální název: The Blackstone Affair 2: All in
Český název: Všechno, nebo nic
Díl: 2.
Žánr: beletrie - romány pro ženy
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet, 2013
Počet stran: 256

Stručný obsah knihy:
Druhá část série Aféra Blackstone! Pozor, nebezpečí! Láska, za kterou stojí bojovat. A muž, který vsadil vše na jednu kartu. Ethan Blackstone má život v troskách. Zradil Brynninu důvěru a ona od něj odešla. Ethan se ale tak snadno nevzdá, nechce žít bez své americké krásky. Vášeň mezi nimi je neskutečně spalující, ale temná tajemství z jejich minulosti,
která jeden před druhým skrývají, mohou jejich společnou cestu jednou pro vždy zničit. Vzhledem k politické hrozbě, která Brynne ohrožuje, musí Ethan ve velmi krátkém čase zmobilizovat veškerou sílu a důvtip, aby svou lásku ochránil před nebezpečím, díky kterému by ji mohl ztratit navždy. Dokáže Ethan pomoci Brynne vymanit se z minulosti, která ji děsí ve snech? Sevře ji opět v náručí a získá si její důvěru? Láskou posedlý muž je schopen udělat cokoli, aby znovu přivedl do svého života ženu, kterou miluje. Vrhá se do toho po hlavě. A získá buď všechno, nebo nic.

Veronika se rozhodla zemřít

7. července 2018 v 16:30 | Karamelka
Originální název: Veronika Decide Morror
Český název: Veronika se rozhodla zemřít
Žánr: literatura světová - román
Autor: Paulo Coelho
Nakladatelství: Argo 1999
Počet stran: 159

Stručný obsah knihy:
Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny.

Nahá

1. července 2018 v 9:06 | Mišule
Originální název: The Blackstone Affair 1: Naked
Český název: Nahá
Díl: 1.
Žánr: beletrie - romány pro ženy
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet, 2013
Počet stran: 230

Stručný obsah knihy:
Američanka Brynne Bennettová, studentka výtvarného umění na Londýnské univerzitě, si občas přivydělává jako modelka a veškerý svůj čas dělí mezi školu a práci. Když si úspěšný britský podnikatel Ethan Blackstone koupí její nahý portrét, Brynne zjistí, že tento muž odmítá brát "ne" jako odpověď. Touží po ní, chce ji mít ve své posteli, a když ji získá, udělá vše, aby si ji udržel. Ethanova dominantní povaha Brynne okouzluje a přitahuje, a to navzdory traumatům, která si v sobě mladá žena nese. Není však jediná, kdo má v jejich vztahu tajemství. Velké tajemství. Dokáže Ethan zbavit dívku jejích démonů? Dovolí mu to Brynne, nebo je přízraky minulosti oba zničí?
 
 

Reklama