Svět knih

Afirmace

15. září 2018 v 10:10 | Karamelka
Originální název: Afirmace
Český název: Afirmace
Žánr: esoterika
Autor: Jan Menděl
Nakladatelství: Noxi 2017
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
V říjnu 2010 jsem založil na facebooku stránku Afirmace, kam jsem začal překládat obrázkové karty od Louise L. Hay. Jenže karty brzy došly, a tak jsem začal psát své vlastní texty, každý den jeden. Postupem času se Afirmace staly nedílnou součástí mého života a podle všeho i každodenní dávkou inspirace pro tisíce facebookových uživatelů. Za ty roky jsem dostal nesčetně žádostí, abych udělal z afirmací knihu. Tuto knihu právě držíte v rukou. Nechť v ní najdete radost, útěchu, povzbuzení či potvrzení toho, co už hluboko uvnitř sebe dávno víte. S láskou, Honza

Colorado Kid

25. srpna 2018 v 10:10 | Karamelka
Originální název: The Colorado Kid
Český název: Colorado Kid
Žánr: literatura světová - detektivka
Autor: Stephan King
Nakladatelství: Beta-Dobrovský 2017
Počet stran: 184

Stručný obsah knihy:
Některé záhady jsou neřešitelné… Studentka žurnalistiky přijíždí na odlehlý ostrov kvůli stáži v místních novinách. Jednoho dne se dozvídá, že ostrůvek skrývá záhadu, o níž jí dosud nikdo neřekl. Nakonec jí kolegové z redakce celý příběh vyprávějí: Co byl zač ten muž, který byl před čtvrt stoletím nalezen mrtvý na pláži, kdo ho zabil a proč? Vyšetřování případu opakovaně vedlo do slepých uliček a dodnes se mnoho neví. Místní redaktoři jsou neobjasněným příběhem "Colorado Kida" fascinováni, vyprávěním utužují dávné přátelství a zároveň zkoušejí profesní vytrvalost mladé stážistky. Kniha není detektivkou, protože nepřináší odpovědi.

Kočky útočí

18. srpna 2018 v 9:10 | Karamelka
Originální název: Herding Cats
Český název: Kočky útočí
Žánr: komiks
Autor: Sarah Andersen
Nakladatelství: CooBoo 2018
Počet stran: 112

Stručný obsah knihy:
Další kniha od autorky komiksů Dospělost je mýtus a Ubulená hromádka štěstí. Nezbytná pro všechny, kteří nemají rádi větší společenství lidí, navazování nových vztahů je děsí, nejlepší kamarád je pro ně kniha - a samozřejmě milují huňaté svetry a kočky.

Proč? 13x proto

12. srpna 2018 v 12:12 | Mišule
Originální název: Thirteen Reasons Why
Český název: Proč? 13x proto
Žánr: beletrie - pro děti a mládež
Autor: Jay Asher
Nakladatelství: Albatros 2009
Počet stran: 230

Stručný obsah knihy:
Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček - krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř… 7 magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové - jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo… proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je 13 důvodů...

Továrna na sny

11. srpna 2018 v 9:34 | Karamelka
Originální název: Továrna na sny
Český název: Továrna na sny
Žánr: cestopis
Autor: Anie Songe
Nakladatelství: vlastním nákladem, 2016
Počet stran: 157

Stručný obsah knihy:
Jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě, proložené příběhy a fejetony že života v Londýně, Thajsku a na Bali.

Dívka z inkoustu a hvězd

4. srpna 2018 v 10:10 | Karamelka
Originální název: The Girl of Ink and Stars
Český název: Dívka z inkoustu a hvězd
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: Kiran Millwood Hargrave
Nakladatelství: Fragment 2017
Počet stran: 228

Stručný obsah knihy:
Od chvíle, kdy na ostrov dorazil guvernér Adori, nikdo nesměl překročit hranici mezi Gromerou a zbytkem ostrova. Isabelle ale i tak sní o tom, že jednou prozkoumá každičký centimetr Zapomenutého území, které leží hned za hranicemi. Svůj sen si splní, když zmizí její nejlepší kamarádka a Isabelle se vetře do pátrací skupiny - je přeci dcerou kartografa. Kdo jiný by měl skupinu provést nebezpečnou pustinou jen za pomoci map a hvězd?

Vzácná a drahocenná

27. července 2018 v 11:16 | Mišule
Originální název: The Blackstone Affair 4: Rare and Precious Things
Český název: Vzácná a drahocenná
Díl: 4.
Žánr: beletrie - romány pro ženy
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet, 2014
Počet stran: 300

Stručný obsah knihy:
Čtvrtá část série Aféra Blackstone představuje Ethana a Brynne jako čerstvé novomanžele, kteří si užívají líbánek ve slunné Itálii a připravují se v novém domově na venkově na narození prvního dítěte. Vše se však zkomplikuje, když jim do života vstoupí přízraky z minulosti a začnou znovu ohrožovat samotnou podstatu jejich vztahu. Ethan a Brynne se budou muset temné minulosti postavit čelem a uvědomit si, že ke spokojenému životu potřebují jeden druhého a vzájemnou lásku. Lásku, která je vzácná a drahocenná…

Tvář vody

22. července 2018 v 12:54 | Karamelka
Originální název: The Shape of Water
Český název: Tvář vody
Žánr: literatura světová - fantasy, román
Autor: Daniel Kraus, Guillermo del Toro
Nakladatelství: Host 2018
Počet stran: 384

Stručný obsah knihy:
Příběh jako z jiného světa zasazený do Ameriky šedesátých let a odehrávající se na pozadí studené války.
Elisa žije osamělý život v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jedinou radostí pro ni je, když si před noční směnou vybírá, jaké střevíčky na podpatcích si obuje. Ale poté, co s kolegyní Zeldou odhalí utajovaný vládní experiment, se její dosavadní život navždy změní.
Tvář vody je neobvyklý a křehký příběh o lásce, svobodě, sebeúctě a rovnováze v přírodě, který zpracovali dva umělci ve dvou různých médiích.

Oči dokořán

16. července 2018 v 16:40 | Mišule
Originální název:The Blackstone Affair 3: Eyes Wide Open
Český název: Oči dokořán
Díl: 3.
Žánr: beletrie - romány pro ženy
Autor: Raine Miller
Nakladatelství: Baronet, 2013
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Před Ethana a Brynne staví život samá překvapení. Temné stíny minulosti se pokoušejí zničit vášnivé pouto, které je k sobě váže, a to i přes slib, že je už nic nerozdělí. Zničující ztráta a příslib nové naděje jim otevírá oči a oni si uvědomují, co je pro ně nejdůležitější. Zvládnou oba milenci překonat bolestivou minulost, která je neustále pronásleduje? Dokážou se vypořádat s osobou, která má v plánu postarat se během olympijských her o notné rozptýlení? Brynne a Ethan mohou ztratit všechno. Podaří se jim situaci zvládnout a vybojovat si to nejcennější, po čem touží - společnou budoucnost? Oči dokořán je příběh plný vášně a čisté lásky, jež dokáže přemoci nebezpečí a neštěstí.

Dlouhý pochod

15. července 2018 v 10:02 | Karamelka
Originální název: The Long Walk
Český název: Dlouhý pochod
Žánr: literatura světová - horor
Autor: Richard Bachman (Stephen King)
Nakladatelství: Beta-Dobrovský 2005
Počet stran: 280

Stručný obsah knihy:
Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo dát vsázku svůj život a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí - tři napomenutí znamenají okamžitou smrt. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, zvítězí jenom ten, kdo z celé stovky vydrží nejdéle.
 
 

Reklama