Svět knih

Bábovky

10. března 2018 v 17:36 | Mišule
Originální název: Bábovky
Český název: Bábovky
Žánr: beletrie pro dospělé - společenské romány
Autor: Radka Třeštíková
Nakladatelství: Motto, 2017
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

9. března 2018 v 13:52 | Karamelka
Originální název: The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories
Český název: Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
Žánr: světová literatura - poezie, fantasy
Autor: Tim Burton
Nakladatelství: Dybbuk 2013
Počet stran: 128

Stručný obsah knihy:
Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a nezapře autorskou věrnost podivuhodným postavičkám trudného vzezření i údělu. Burton jednoduchým, nehledaným a rytmickým jazykem, jenž není nepodobný říkadlům, představuje zranitelnou existenci těchto přinejmenším zvláštních a rozmanitých outsiderů, jejichž životy vyvolávají úsměv i rozpaky. Všechny bytosti zpodobňují nezaměnitelné Burtonovy ilustrace - třeba Ústřičného chlapečka, Toxíka Roye, Mnohoočku, Fleka, kteří zvou čtenáře - diváka aby se stal svědkem i účastníkem jejich bizarních zrození, osudů a "konců".

Dědečkův velký útěk

3. března 2018 v 10:28 | Mišule
Originální název: Grandpa´s great escape
Český název: Dědečkův velký útěk
Žánr: dětská literatura - dobrodružná literatura
Autor: David Walliams
Nakladatelství: Argo, 2016
Počet stran: 464

Stručný obsah knihy:
Jackův děda je už starý a zmatený, když jde do obchodu, zapomene si přezout papuče. Jí jen konzervy, z kterých vytváří nepoživatelné míchanice a často si nemůže vzpomenout, jak se Jack jmenuje. Stále, ale věří, že létá jako stíhač Královského letectva a bojuje proti Němcům v slavné bitvě o Anglii. Tak tomu před mnoha lety skutečně bylo! Jediný, kdo ho chápe, je právě jeho vnuk. Ve chvíli, kdy Jackovi rodiče umístí dědu do podivného a nehostinného domova pro staré lidi, se Jack rozhodne, že dědečka zachrání. Vydají se společně na velkou dobrodružnou cestu, dokonce opravdu vzlétnou do oblak. Nový román Davida Walliamse je úžasnou směsicí smutných momentů, detektivních motivů i typicky walliamsovského humoru. Řeší se v něm problém Alzheimerovy nemoci, vztahy v rodině a čtenáři se navíc dozví i něco z historie.

Mléko a med

1. března 2018 v 14:14 | Karamelka
Originální název: Milk and honey
Český název: Mléko a med
Žánr: poezie
Autor: Rupi Kaur
Nakladatelství: Omega 2017
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
Sbírka básní a krátké prózy o přežití. O lásce a ztrátě, násilí a zneužívání, o ženskosti.
Kniha je rozdělena do čtyř kapitol a každá má jiné poselství. Jedna se snaží léčit zármutek, jiná zase bojuje s všudypřítomnou bolestí. Čtenáři nabízí cestu od nejhorších životních momentů ke smíření a hledání radosti. Ta je totiž všudypřítomná, jedinou podmínkou je chtít ji vidět.

Šťastně až navěky

26. února 2018 v 7:54 | Mišule
Originální název: Happily ever after
Český název: Šťastně až navěky
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Kiera Cass
Nakladatelství: CooBoo, 2016
Počet stran: 368

Stručný obsah knihy:
Sbírka povídek ze světa Selekce doplněná o bonusové scény, epilog, mapy a ilustrace. Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného.
Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat - o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Sbírka povídek ze světa Selekce, v níž se hlavními postavami stávají princ Maxon, strážce Aspen, účastnice selekce Marlee nebo současná královna.

Birthday Girl

23. února 2018 v 17:12 | Karamelka
Originální název: Básudei-gáru a Boku no tandžóbi, anata no tandžóbi
Český název: Birthday Girl
Žánr: světová literatura - povídka
Autor: Haruki Murakami
Nakladatelství: Odeon 2017
Počet stran: 80

Stručný obsah knihy:
Tajemný příběh mladé dívky, který se odehraje na den přesně na její dvacáté narozeniny. Ten den musela zaskočit za kamarádku v restauraci. A náhoda tomu chtěla, že zrovna ten večer to byla ona, kdo má dovézt majiteli podniku jeho večeři do šestého patra. Postarší noblesní muž, kterého vidí poprvé a naposledy v životě, působí dobráckým, ale i záhadným dojmem - nabídne jí, že jí splní jakékoli přání. Přání, které nebude možné vzít nikdy zpět…

Koruna

18. února 2018 v 22:32 | Mišule
Originální název: The Crown
Český název: Koruna
Díl: 5.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Kiera Cass
Nakladatelství: CooBoo, 2017
Počet stran: 271

Stručný obsah knihy:
Její rodiče zažili pohádku, co čeká ji? Pátý díl bestsellerové série Selekce." Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, nikdy si nemyslela, že by se snad mohla zamilovat do některého z 35 nápadníků. Jí prostě žádná pohádka jako její rodiče nečekala. Jen počítala dny a modlila se, aby už konečně mohla všechny poslat domů. Ovšem po mnoha událostech, které se odehrály v paláci, si začíná uvědomovat, že možná není nejlepší nápad být na všechno navždy sama. A navíc někdy srdce dokáže překvapit i toho nejotrlejšího cynika. Ale co když Eadlyn už ani nebude mít na výběr a bude muset učinit volbu, která je náročnější a důležitější, než by si kdy pomyslela…?

Probuzení Simona Spiera

17. února 2018 v 8:59 | Karamelka
Originální název: Simon vs. the Homo Sapiens Agenda
Český název: Probuzení Simona Spiera
Žánr: beletrie - román pro mládež
Autor: Becky Albertalli
Nakladatelství: Yoli 2017
Počet stran: 296

Stručný obsah knihy:
Šestnáctiletý Simon už nějakou dobu ví, že je gay, ale ještě není připravený sdělit to okolnímu světu. Jedinou výjimkou je tajemný Blue, se kterým si Simon už několik měsíců vyměňuje e-maily a jejich vzájemné pouto sílí. Jenže pak citlivá korespondence padne do nesprávných rukou a Simon se stane obětí vydírání: buď udělá, co se po něm chce, i když se mu to příčí, nebo riskuje, že si tajné e-maily přečte celá škola. V sázce je však ještě mnohem víc - plachého Bluea by nechtěná publicita mohla vyděsit a Simon už by nikdy nezjistil, kdo Blue ve skutečnosti je…

Dcera

10. února 2018 v 10:10 | Mišule
Originální název: The heir
Český název: Dcera
Díl: 4.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Kiera Cass
Nakladatelství: CooBoo, 2016
Počet stran: 320

Stručný obsah knihy:
Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!

Pýcha a předsudek

8. února 2018 v 12:15 | Karamelka
Originální název: Pride and Prejudice
Český název: Pýcha a předsudek
Žánr: beletrie - román
Autor: Jane Austen
Nakladatelství: Rozmluvy 2008
Počet stran: 399

Stručný obsah knihy:
Klasický román z prostředí zámožných středních vrstev na anglickém venkově na konci 18. a počátku 19. století.
Autorka líčí klidný a ničím nerušený život, všední radosti, zábavy a starosti. Rodinný klid bývá narušen zejména tehdy, když jsou v rodině dcery a na obzoru se objeví možný ženich. Vdavky jsou pro ženu v této době jedinou možností zaopatření, a proto je nutné důmyslné splétání sítí kolem kandidáta ženitby. Autorka dává svému románu ironický podtext. Všechny postavy románu - stoický pan Bennet, jeho energická manželka a pět dcer vstoupily již dávno do podvědomí čtenářské veřejnosti...
 
 

Reklama