Svět knih

Odstíny vášně - Žhavé stíny

27. prosince 2014 v 12:28 | Karamelka
Originální název: Heisse Schatten, Shadows of Love
Český název: Odstíny vášně - Žhavé stíny
Žánr: populárně naučná pro dospělé - erotika, sex
Autor: Jennifer Ambers
Nakladatelství: MOBA 2014
Počet stran: 96

Stručný obsah knihy:
Mladá a nadaná kuchařka Valerie Blumová se nechá pracovně najmout na soukromou jachtu Konstantina Steinburga, jehož kouzlu postupně podléhá. Ale kromě toho, že je její šéf velmi přitažlivý, má i své stinné stránky. Je snad pašerákem drog? Valerie se snaží odhalit Konstantinovo tajemství a získat si jeho srdce…

Věčný polibek temnot

18. prosince 2014 v 7:00 | Karamelka
Originální název: Eternal Kiss Of Darkness
Český název: Věčný polibek temnot
Žánr: beletrie pro dospělé - horor
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Baronet 2011
Počet stran: 360

Stručný obsah knihy:
Ještě před pár dny nevěřila na upíry, a teď je jednou z nich. A k tomu miluje jiného upíra! Kira Gracelingová, soukromá vyšetřovatelka z Chicaga, měla toho rána prostě jen dál jít svou cestou. Smysl pro povinnost jí však nedovolil přeslechnout bolestivé sténání, vycházející před úsvitem z opuštěného skladiště. A tak se ocitla ve světě, který si uměla představit jen ve svých nejhorších snech.
V jeho středu stojí Mencheres, mladý a sexy upírský mistr, potomek starověkých egyptských faraonů a dědic jejich moci. Za tisíce let na světě však už ztratil chuť žít dál. Ale pak se objevila Kira a odvážně čelila smrti, jen aby ho zachránila. Takovou ženu ještě nepoznal, a tak není divu, že se do ní zamiloval. Ale musí ji nechat odejít zpět do jejího obyčejného světa§
Kira však na něj také nemůže zapomenout. Všude ho hledá,
až se omylem zaplete do nebezpečné hry Mencheresových nepřátel. Není jiné cesty: z Kiry se musí stát také upír. Dokáže její láska porazit hrozivou tmu v Mencheresově nitru a zároveň zničit zločinné intriky jeho závistivých odpůrců?

První rudá kapka

3. prosince 2014 v 7:00 | Karamelka
Originální název: Frist Drop Of Crimson
Český název: První rudá kapka
Žánr: beletrie pro dospělé - horor
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Baronet 2011
Počet stran: 372

Stručný obsah knihy:
Noc není pro smrtelníky bezpečná. Denise MacGregorová ví ze všech nejlépe, co se skrývá ve stínech - jejím nejlepším přítelem je poloupír Cat Crawfield, a ona sama již přišla o tolik, co by obyčejný člověk neunesl. Minulost její rodiny je zahalena tajemstvím a zasuta ve tmách, a jakýsi démon označil Denise za oběť.
Je tu však ještě záhadný a všemocný upír Spade, který se již staletí potlouká po zemi s úkolem chránit ty okouzlující lidi v ohrožení, i kdyby to mělo znamenat zničení vlastních soukmenovců. I když v jeho nejhlubších útrobách klíčí hlad po Denise a touha se jí zmocnit, Spade ví, že jej musí potlačit a čelit nočním můrám společně s ní.

Z hrobu

18. listopadu 2014 v 7:02 | Karamelka
Originální název: Up From the Grave
Český název: Z hrobu
Díl: 7.
Žánr: beletrie pro dospělé - fantasy
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print 2014
Počet stran: 256

Stručný obsah knihy:
Kolem upírů Cat Crawfieldové a jejího manžela Bonese vládne poslední dobou až podezřelý klid. Zdání však klame, protože je co nevidět čeká šokující odhalení, které je pošle zpět do akce. Musí totiž zabránit válce obrovských rozměrů…
Díky tajným a zrůdným aktivitám agenta CIA, který se vymkl kontrole, se nebezpečně stupňuje napětí mezi lidmi a nemrtvými. Cat a Bones svádějí souboj s časem, aby uchránili přátele před osudem horším než smrt, protože čím více tajemství odhalí, tím fatálnější jsou následky. Pokud selžou, jejich životy - stejně jako těch, na nichž jim záleží - budou viset na nepatrném vlásku.

Jeden hrob za druhým

7. listopadu 2014 v 7:00 | Karamelka
Originální název: One Grave at a Time
Český název: Jeden hrob za druhým
Díl: 6.
Žánr: beletrie pro dospělé - fantasy
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print 2014
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Od hrobu ji dělí jeden neopatrný krůček...
Jen tak tak zabránili válce nemrtvých a Cat Crawfieldová si teď nepřeje nic jiného než trochu oddychu se svým manželem, upírem Bonesem. Nadání, které získala od voodoo královny New Orleans, přetrvává, až je nakonec vrhne opět do boje, tentokrát proti zákeřnému duchovi.
Heinrich Kramer byl před několika stoletími lovcem čarodějnic. Teď na sebe každý rok o Halloweenu bere fyzickou podobu, mučí nevinné ženy, a nakonec je upálí zaživa. Tento rok však Cat a Bones musí riskovat vše, aby ho navěky poslali na druhý břeh. Jak lze ale zabít vraha, který už je dávno mrtvý?

Před záhrobím

30. října 2014 v 7:00 | Karamelka
Originální název: This Side of the Grave
Český název: Před záhrobím
Díl: 5.
Žánr: beletrie pro dospělé - fantasy
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print 2013
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Poloviční upírka Cat Crawfieldová a její upíří manžel Bones bojovali o svůj život, stejně jako o svůj vztah. Jen co zvítězili v poslední bitvě, objevuje se další hrozba: Catiny nové, nečekané schopnosti mohou narušit dlouholetou rovnováhu mezi nadpřirozenými bytostmi…
Upíři záhadně mizejí, šíří se zvěsti o tom, že se chystá mezidruhová válka. Jakýsi fanatik podněcuje napětí mezi upíry a ghúly, a pokud se tyto dvě mocné skupiny střetnou, mohou při tom trpět i nevinní smrtelníci.
Cat a Bones musejí nyní vyhledat pomoc u nebezpečného "spojence" - samotné královny ghúlů v New Orleans. Cena, kterou zřejmě zaplatí za její pomoc, by však mohla znamenat větší hrozbu než samotná válka - nemluvě o následcích, které si Cat nedokáže ani představit.

Předurčena do hrobu

24. října 2014 v 8:28 | Karamelka
Originální název: Destined for an Early Grave
Český název: Předurčena do hrobu
Díl: 4.
Žánr: beletrie pro dospělé - fantasy
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print 2013
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Poloviční upírka Cat Crawfieldová a její nemrtvý milenec Bones se potkali před šesti lety a od té doby bojovali proti zákeřným nemrtvým, utkali se s pomstychtivým Mistrem upírem a stvrdili své pouto krví. Nyní je čas na oddych. Ale naděje na bezchybnou dovolenou v Paříži se zhroutí v okamžiku, kdy se Cat jedné noci probudí z hrůzostrašného snu. Pronásledují ji vidiny, v nichž se zjevuje upír jménem Gregor. Ten je mocnější než Bones a má vazbu na její minulost, o níž neví ani sama Cat.
Gregor věří, že Cat patří jemu a nedá pokoj, dokud ji nedostane. Začíná bitva mezi upírem, který ji straší ve snech, a tím, kdo má její srdce, a je to jedině Cat sama, kdo dokáže Gregorovu moc zlomit. Aby zničila nejhoršího krvesaje, jakému kdy čelila, bude muset sebrat veškerou možnou sílu… I kdyby takové síly mohla dosáhnout jedině předčasnou cestou do hrobu.

Nenávist až za hrob

16. října 2014 v 7:04 | Karamelka
Originální název: At Grave´s End
Český název: Nenávist až za hrob
Díl: 3.
Žánr: beletrie pro dospělé - fantasy
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print 2013
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Cat společně se svým upírským milencem Bonesem dál pomáhají zvláštnímu oddělení Národní bezpečnosti v lovu nebezpečných nemrtvých bytostí. Situaci komplikuje to, že Cat, napůl člověk a napůl upír, začíná být jako Zrzavá smrtka až příliš proslulá, a navíc s ní má stále ještě nevyřízené účty její biologický otec, sadistický upír Max.
K tomu všemu dostane Bones nečekanou nabídku, která se jen tak neodmítá. Jeho Velmistr, starý egyptský upír Mecheres, mu předá část své moci a navždy tak propojí jejich klany. Za všechno se ale musí platit a rovněž tato na první pohled skvělá šance v sobě skrývá nebezpečí, které může znamenat nejen odloučení, ale i smrt.

Jednou nohou v hrobě

29. září 2014 v 15:34 | Karamelka
Originální název: One Foot in the Grace
Český název: Jednou nohou v hrobě
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - fantasy
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print 2012
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Poloviční upírka Cat Crawfieldová je nyní zvláštní agentkou pracující pro vládu s cílem zbavit svět nebezpečných nemrtvých. Stále využívá vše, co ji Bones, její přitažlivý a nebezpečný bývalý přítel, naučil. Když se ale Cat stane cílem nájemného vraha, jediný, kdo jí dokáže pomoci, je upír, jehož opustila.
Jeho blízkost v ní probouzí všechny dřívější pocity, od adrenalinu z boje bok po boku proti upírům, až po spalující vášeň. Avšak odměna vypsaná na její hlavu - hledaná: mrtvá či nemrtvá - znamená jediné. Její přežití závisí na spolupráci s Bonesem. A jakkoli se Cat snaží udržet jejich vztah na profesionální úrovni, pomalu jí dochází, že touha přetrvává. A že ji Bones tentokrát už odejít nenechá.

Na půl cesty do hrobu

25. září 2014 v 16:45 | Karamelka
Originální název: Halfway to the Grave
Český název: Na půl cesty do hrobu
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - fantasy
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: Fantom Print 2012
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem - pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce.
Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. Bones je ochoten Cat pomoci hledat otce, ale pouze pod podmínkou, že s ním začne trénovat.
Cat tedy souhlasí, aby ji přitažlivý noční stopař trénoval, dokud se jí bojové reflexy nezostří jako tesáky jejího trenéra.
Ale dřív, než si Cat dokáže plně užít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, jí i Bonesovi se vydá ve stopách skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na jakou stranu se přidá. A Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem…
 
 

Reklama