Svět knih

Remy

8. září 2015 v 11:25 | Mišule
Originální název: Remy
Český název: Remy
Díl: 3.
Žánr: beletrie - young adult
Autor: Katy Evans
Nakladatelství: Baronet 2014
Počet stran: 248

Stručný obsah knihy:
Remington Tate, slavný bojovník ligy Underground, je záhadou svým blízkým i sám sobě.
Jeho mysl je složitá i průzračně čistá, plná světla i temnoty. V jednu chvíli si vše pečlivě plánuje, v dalším okamžiku se vymkne kontrole.
V životě má jedinou konstantu: nekonečnou touhu chránit, opatrovat a milovat Brooke Dumasovou.
Tohle je jeho příběh: od okamžiku, kdy ji poprvé spatřil a bez sebemenších pochyb věděl, že o ni a za ni stojí za to bojovat…

Stříbrná zátoka

5. září 2015 v 18:18 | Karamelka
Originální název: Silver Bay
Český název: Stříbrná zátoka
Žánr: beletrie pro dospělé - román
Autor: Jojo Moyes
Nakladatelství: Ikar 2015
Počet stran: 368

Stručný obsah knihy:
Lisa McCullenová se nikdy nedokázala odpoutat od své minulosti, ačkoliv jí nedotčené pláže a uzavřená komunita obyvatel australského přímořského městečka nabízí svobodu i bezpečí, po nichž tolik touží. A když už ne pro sebe, tak alespoň pro Lisinu desetiletou dcerku Hannah.
Jenomže pak zničehonic přijede jakýsi Mike Dormer, ubytuje se v rozpadajícím se hotýlku legendární lovkyně žraloků a mimochodem také Lisiny tety Kathleen a veškerý klid a mír Stříbrné zátoky a vlastně vše, na čem Lise záleží, je rázem v ohrožení. Tenhle navoněný panák z Londýna chce totiž z hotýlku a zálivu, jenž skýtá útočiště velrybám a delfínům, udělat prosperující turistické letovisko. A i když je to přesně ten typ člověka, kterého by Lisa měla nenávidět, co nevidět začne ohrožovat i Lisino rozhodnutí znovu se nezamilovat do někoho, kdo si to vůbec nezaslouží...

Šance

2. září 2015 v 15:15 | Mišule
Originální název: Mine
Český název: Šance
Díl: 2.
Žánr: beletrie - young adult
Autor: Katy Evans
Nakladatelství: Baronet 2014
Počet stran: 336

Stručný obsah knihy:
V ringu nezastavitelný Remington konečně potkal tu pravou, jeho vztah s Brooke se brzy prohloubí - čekají spolu dítě.
Stres z každého dalšího zápasu si však vybírá svou daň - hrozí, že o potomka přijdou. Brooke je přinucena ke klidu na lůžku, zatímco Remington se na opačném konci země snaží získat titul šampiona. Daleko od muže, jehož miluje, a v zajetí svých myšlenek se ale Brooke nevzdává a je rozhodnuta bojovat o lásku i o svou šanci na štěstí...

V ringu

26. srpna 2015 v 14:10 | Mišule
Originální název: Real
Český název: V ringu
Díl: 1.
Žánr: beletrie - young adult
Autor: Katy Evans
Nakladatelství: Baronet 2014
Počet stran: 312

Stručný obsah knihy:
Brooke Dumasová se vždy toužila zúčastnit olympijských her. Její sen o zlatu roztříštilo zranění kolene. Nyní ale dostala od Remingtona Tatea nabídku, kterou nechce odmítnout: vysněnou práci fyzioterapeutky.
Brooke to k Remingtonovi přitahuje, chce ho víc, než kdy chtěla cokoli jiného. Jemné chvění, které v ní sexy boxer probouzí, se ale brzy změní ve spalující touhu a posedlost, jež s sebou přináší temné přísliby. Remington chce poprvé v životě skutečný, vážný vztah, nejprve ho ale Brooke musí opravdu poznat a přijmout - i se všemi jeho nejhlubšími tajemstvími…

Zaskočený

22. srpna 2015 v 20:58 | Karamelka
Originální název: Twisted
Český název: Zaskočený
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Emma Chase
Nakladatelství: Mladá fronta 2015
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
Když lehkovážný potká rozumnou, může ho láska trochu zaskočit…
Na světě existují dva druhy lidí. Ti, co dvakrát měří, a ti, co rovnou řežou. Já jsem vždycky přeměřovala. Bývala jsem opatrná a ráda jsem si všechno nejdřív naplánovala. To se změnilo, když jsem potkala Drewa Evanse. Byl neodbytný. Byl si tolik jistý sám sebou - i mnou.
Ovšem ne každá love story má šťastný konec. Mysleli jste si, že Drew a já odcváláme vstříc západu slunce? Vítejte v klubu. Teď se musím rozhodnout a jde o nejdůležitější volbu v mém životě. Drew už si vybral - vlastně se snažil rozhodnout za nás oba. Jenže to není můj styl, jak víte. Proto jsem se vrátila do Greenville. Sama. Tedy, ne tak docela...
Došlo mi totiž, že zvyk je železná košile a že se někdy musíte vrátit na začátek, abyste mohli jít dál.

Hrej vabank

13. srpna 2015 v 19:20 | Karamelka
Originální název: Worth the risk
Český název: Hrej vabank
Díl: 4. - volná série
Žánr: beletrie pro dospělé - román
Autor: Emma Hart
Nakladatelství: Galatea 2015
Počet stran: 256

Stručný obsah knihy:
Kyle Daniels by nejraději ze své mysli vymazal dva dny svého života: Noc, kdy nebyl doma a jeho přítel zemřel, a den jeho pohřbu, kterého se nezúčastnil.
Teď odjíždí z Univerzity v Berkeley na prázdniny do svého rodného města. Verity Point v Oregonu už bez Cama není to, co býval. Je to jako návrat do prázdnoty. Jedinou útěchou a zároveň jediným pojítkem s jeho přítelem je Camova mladší sestra Roxanne.
Roxy Hughesová už ale není tou stejnou dívkou, jakou si Kyle pamatoval, než odjel studovat do Kalifornie. Zničená smrtí svého staršího bratra se dostala až na okraj propasti. Únik hledá v alkoholu a sexu - hlubina zapomnění je pro ni jediný lék, který ji dokáže zbavit hrůzy té osudné noci. Je totiž jediná, kdo viděl Cama umírat.
Kyle svému příteli slíbil, že pokud se mu něco přihodí, Roxy ochrání. Ale stačil jediný polibek, který vše změnil. Stala se pro něj něco víc než jen sestra jeho nejlepšího kamaráda. Je pro něj vším, po čem touží. Ale pokud nenajde způsob, jak ji vytáhnout z temných hlubin, do kterých se propadla, může ji potkat stejný osud jako jejího bratra...

Závěrečný díl tetralogie THE GAME

Upírské příběhy

26. července 2015 v 10:10 | Karamelka
Originální název: Vampire Stories
Český název: Upírské příběhy
Žánr: beletrie pro dospělé - horor
Autor: Arthur Conan Doyle
Nakladatelství: Brána 2012
Počet stran: 216

Stručný obsah knihy:
Kniha obsahuje sedm rozsáhlejších povídek Artura Conana Doyla. Ve třech z nich vystupuje Sherlock Holmes a doktor Watson, zbývající čtyři mají jiné hrdiny a doposud nebyly česky vydány. Všechny spojuje postava upíra, pojatého jako lidský upír se zvláštními, či dokonce nadpřirozenými schopnostmi, který se snaží podmanit si jiného člověka, ovládnout jeho vůli, vysát z něj energii a sílu umožňující vzdorovat. Jde o půvabné ženy-upírky, ale i o charismatické muže. Sedm povídek doplňuje povídka osmá současného autora Billa Cridera "Případ zmizelého upíra", v níž se Holmes a Watson setkají s autorem slavného románu Dracula Bramem Stokerem. Kniha obsahuje též zajímavou přílohu - komentovaný seznam všech románů, povídek a komiksů současných autorů, v nichž se potkává slavný detektiv Sherlock Holmes s neméně slavným hrabětem Draculou či jinými upíry. Knížku sestavili Robert Eighteen-Bisang, "vampyrolog" a vlastník nejslavnější sbírky knih o upírech, a Martin H. Greenberg, muž, který přivedl na svět přes 2000 knih a obdržel čtyři prestižní ceny za celoživotní zásluhy v oblasti sci-fi, detektivek a paranormálních hororů.

Netvor

16. července 2015 v 15:04 | Karamelka
Originální název: Beastly
Český název: Netvor
Žánr: beletrie - Young Adult, New Adult
Autor: Alex Flinn
Nakladatelství: Moba 2013
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě ve škole uvrhla čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se skrývá před celým světem? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem.

Očarovaná

9. července 2015 v 20:36 | Karamelka
Originální název: Spellbound
Český název: Očarovaná
Žánr: beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Sylvia Day
Nakladatelství: Mladá fronta 2014
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
Max Westin. Je ztělesněním sexu, cítila to z něj. Doslova to z něj vyzařovalo. Celkově působil poněkud drsně a hrubě. Byl primitivní bytostí. Stejně jako ona.
Max Westin podržel její ruku ve své o chvilku déle, než bylo zvykem. Jeho pohled zpoza hustých řas jasně říkal, jaké s ní má plány. Chtěl ji zkrotit…
"Victorie."
Její jméno, jediné slovo. Pronesl ho však s takovou majetnickostí! Náhle měla dojem, jako by jí už upínal obojek kolem krku.
"Máš to v povaze," zašeptal jí do ucha. "Cítíš tu touhu nechat se ovládnout."

V této hře na kočku a myš je všechno iluzí. Jen vášeň je skutečná...

Roštěnka

29. června 2015 v 21:04 | Karamelka
Originální název: Rusty Nailed
Český název: Roštěnka
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - román
Autor: Alice Clayton
Nakladatelství: Mladá fronta 2014
Počet stran: 232

Stručný obsah knihy:
Kvůli komu zahodil Nabíječ klíč od svého harému? No přece kvůli Roštěnce! Jenže s postupem času se jejich vztah čím dál víc podobá jízdě na horské dráze. Hra na společnou domácnost totiž nepřináší jen nebetyčné slasti, ale i strasti. Alespoň že Simon létá fotografovat po celém světě a láska i hory přenáší. Na skvělé milování po jeho návratech si ani jeden z nich nestěžuje! Jednoho dne se však Simon rozhodne, že už má cestování plné kecky, a začne trávit víc času doma. Mnohem víc. A byl by rád, kdyby víc času doma trávila i Caroline... (Že by v tom sehrála roli její cuketová buchta, nebo snad kuchyňský mixér?!) Jenže Caroline v práci neví, kam dřív skočit, a se zahnizďováním tolik nespěchá. Zkrátka blázinec na entou. Klidu jim nepřidají ani milostné eskapády jejich přátel a kocoura Clivea.
 
 

Reklama