Svět knih

Jmenuji se X

10. července 2014 v 15:40 | Karamelka
Originální název: The story of X
Český název: Jmenuji se X
Žánr: populárně naučná pro dospělé - erotika, sex
Autor: A. J. Molloy
Nakladatelství: Fragment 2013
Počet stran: 200

Stručný obsah knihy:
Láska, co spaluje. Touha, co ničí.

Americká studentka historie Alexandra přijede na studijní pobyt do Itálie, kde chce sbírat materiál pro svou diplomovou práci o italských mafiích.
V Neapoli se seznámí s pohledným a zajímavým bohatým aristokratem Markem, a s ním poznává krásy i zápory staré Evropy. Jejich lásce však brání Markovo tajemství. Z nevinného románku se stává chvílemi nebezpečné dobrodružství, při kterém musí Alexandra dokázat, co všechno je ochotná pro vztah s Markem obětovat.
Musí v sobě najít dost odvahy a nebránit se přitom ani vlastnímu sexuálnímu probuzení, které ji svou intenzitou chvílemi až děsí…

Hračka

3. července 2014 v 12:15 | Karamelka
Originální název: Hračka
Český název: Hračka - 2. vydání
Žánr: česká současná literatura pro dospělé
Autor: Sylva Lauerová
Nakladatelství: van Aspen 2010
Počet stran: 346

Stručný obsah knihy:
Hračka je o sexu, pouze o sexu a zase jen o sexu...
...a pak ještě o lásce a posedlosti a manipulaci.

Děj románu se odehrává na Seychelských ostrovech, v exotickém ráji, kam noha běžného smrtelníka téměř nevkročí. Luxusní prostředí privátního letoviska, vyhledávaného světovými celebritami, je popsáno pohledem mladé české ženy. Ta se zde setkává se svým osudovým mužem a prožívá vášnivý a intenzivní vztah, hraničící s posedlostí.
Bezmezný, až povrchní obdiv k mužskému tělu, sex, okultní rituály - to jsou slova, která tuto knihu definují. A přestože je o lásce, rozkrývá nebezpečnou a zraňující hru lidského ega, spojenou s tělesnou touhou a manipulací.

Božský hráč

15. června 2014 v 1:14 | Karamelka
Originální název: Beautiful Player
Český název: Božský hráč
Díl: 3. - volná série
Žánr: beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Christina Lauren
Nakladatelství: Jota 2014
Počet stran: 352

Stručný obsah knihy:
Po tom, co Hanně Bergstromové její starostlivý bratr udělá přednášku o tom, že má úplně katastrofální (protože nulový) společenský život a je zahrabaná zaživa v přípravě na doktorát, nezbývá jí nic jiného, než poslechnout a využít jeho návrh: vypadne ven, seznámí se s novými lidmi, začne randit. A kdo jí pomůže proměnit se ve žhavou dračici, po které budou toužit všichni muži? Nikdo jiný než přítel jejího bratra, božský Will Sumner - investor a dokonalý playboy!
Will riskem doslova žije, ale starat se o brýlatou šprtku, "malou" kámošovu ségru, ho opravdu ani v nejmenším neláká… až do té divoké noci, kdy ho jeho nevinná svůdná žačka naláká do postele a ukáže mu věci, na které už nikdy nezapomene. Jakmile Hanna objeví sílu svého sex-appealu, je jen na Willovi, aby dokázal, že je opravdu tím jediným mužem, kterého v životě potřebuje.

Božský cizinec

13. června 2014 v 6:14 | Karamelka
Originální název: Beautiful Stranger
Český název: Božský cizinec
Díl: 2. - volná série
Žánr: beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Christina Lauren
Nakladatelství: Jota 2014
Počet stran: 320

Stručný obsah knihy:
Sára Dillonová, schopná finanční ředitelka Božského bastarda, se konečně odhodlá ukázat záda tomu nevěrnému zmetkovi, se kterým pár posledních let sdílela postel, a prchne si léčit zlomené srdce do New Yorku. Znechucená několikaletým stereotypem hledá povyražení bez přílišných závazků.
Když v tanečním klubu potká Božského cizince, nepočítá s tím, že by z toho mohlo být něco víc než vzrušující zábava na jednu noc. Ale způsob - a rychlost - kterými vztah s ním překračuje všechny její zákazy a zábrany, ho brzy promění z nezávazného flirtu v něco jedinečného. Celé město ví o tom, že Max Stella je na ženské a střídá je jako ponožky. Navzdory tomu, že vypadá jako klasický nafoukaný byznysmen, začne po setkání se Sárou - a po několika divokých a vzrušujících aférkách odehrávajících se v knihovně, skladišti i sexy klubu - přemýšlet nad tím, jestli by jeho vášně mohly někdy přerůst hranice sexuálního dobrodružství.
Sáru ani tak neděsí představa, že by je někdo načapal při erotických hrátkách na veřejnosti. Spíše se obává, aby si Maxe nepustila příliš k tělu - ale to neberte úplně doslova.

Božský bastard

2. června 2014 v 6:00 | Karamelka
Originální název: Beautiful bastard
Český název: Božský bastard
Díl: 1. - volná série
Žánr: beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Christina Lauren
Nakladatelství: Jota 2013
Počet stran: 304

Stručný obsah knihy:
Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka MBA, má jediný problém: svého šéfa Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný - a naprosto neodolatelný. Božský bastard.
Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném mediálním podniku. Vůbec nečekal, že asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní - totálně nesnesitelné - stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivec románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla porušit - nebo je rovnou poslat k čertu - pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli. V kanceláři, na schodišti, ve výtahu.
Když ovšem jejich vzájemná touha dosáhne na služební cestě vrcholu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat.

Šmoulové - Šmoulí olympiáda

15. května 2014 v 6:26 | Karamelka
Originální název: Peyo
Český název: Šmoulové - šmoulí olympiáda
Žánr: beletrie pro děti
Autor: není uveden
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 53

Stručný obsah knihy:
Co se to děje ve šmoulí vesničce? Ti malí modří skřítkové pořádají smoulympijské hry! Každý činí, seč může. Kdo chce zvítězit, musí tvrdě trénovat. Ale nikdo nechce mít v týmu šmoulu Nemehla. Nevadí! Taťka Šmoula to zařídí!

206 kostí

1. května 2014 v 10:58 | Karamelka
Originální název: 206 Bones
Český název: 206 kostí
Žánr: beletrie pro dospělé - krimi, detektivka
Autor: Kathy Reichs
Nakladatelství: BB/art 2010
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Na začátku nového příběhu se Temperance Brennanová probírá z bezvědomí v malém, tmavém a studeném prostoru. Má svázané ruce i nohy a bolavý kotník. Pomalu se začíná upamatovávat…
S poručíkem Ryanem převážela ostatky pohřešované dědičky velkého rodinného jmění z Montrealu do Chicaga, kde ji obvinili, že špatně provedla pitvu a poškodila tak vyšetřování případu. Kdosi do telefonu tvrdil, že to může dokázat. Během několika hodin umírá člověk, který měl jako jediný o záhadném volajícím nějaké informace, a Tempe se nemá čeho chytit. Kdo si přeje její smrt? Kdo ji chce odstranit z cesty? A proč?
Autorka hladce proplétá příběh mrtvé dědičky s dalším případem. Je mezi nimi nějaká souvislost? Jak obrovské škody dokážou napáchat kolegové, kteří sabotují práci v soudní laboratoři? A jak se bude dál vyvíjet Tempin komplikovaný vztah se sympatickým detektivem Ryanem?

Ostrov poslušnosti

13. dubna 2014 v 15:24 | Karamelka
Originální název: Haven of Obedience
Český název: Ostrov poslušnosti
Žánr: Beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Marina Anderson
Nakladatelství: Domino 2014
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
Pokud jste četli Padesát odstínů a červenali jste se… tak tuhle knihu raději ani neotvírejte.

Natalie Bowenová má něco přes dvacet. Žije v Londýně, mnozí jí závidí, ale její osobní život je jedna velká katastrofa. Muži se nedokáží vyrovnat s její úspěšnou kariérou a Natalie se pomalu smiřuje s tím, že nikdy nenajde opravdové štěstí.
A pak se doslechne o luxusním víkendovém středisku zvaném Ostrov poslušnosti. Tam prý člověku ukážou rozkoše, jaké si ani nedokázal představit. Natalie se nejprve trochu lekne, ale brzy v ní převáží touha dozvědět se víc. Možná je to jedinečná příležitost, jak se konečně posunout z místa... A tak v sobě potlačí strach a přihlásí se.
Brzy po příjezdu se setká s okouzlujícím, i když poněkud rázným Simonem. Ten muž je zvyklý dostat vše, o co si řekne. A Natalie pochopí, že konečně potkala sobě rovného.

Otrok - 2. vydání

28. března 2014 v 17:15 | Karamelka
Originální název: Otrok
Český název: Otrok - 2. vydání
Žánr: česká současná literatura pro dospělé
Autor: Sylva Lauerová
Nakladatelství: van Aspen 2012
Počet stran: 208

Stručný obsah knihy:
V Heleně, která je jinak úspěšnou realitní makléřkou, doznívá intenzivní pocit frustrace z dalšího nevydařeného vztahu. Ocitá se poprvé v životě sama, a tak se rozhodne zpestřit "svůj svět" opravdu nekonvenčním způsobem. Najde si muže - otroka. Zdánlivě nevinná hra však roztočí spirálu událostí, které se Heleně zcela vymknou z rukou...

Čas mezi námi

14. března 2014 v 20:14 | Karamelka
Originální název: Time between us
Český název: Čas mezi námi
Žánr: Beletrie pro dospělé - sci-fi, fantasy
Autor: Tamara Ireland Stone
Nakladatelství: Knížní klub 2013
Počet stran: 304

Stručný obsah knihy:
Ona žije v roce 1995 v malém městečku poblíž Chicaga, on v roce 2012 v San Francisku. Bennett však disponuje zcela výjimečnou schopností: dokáže cestovat časem i prostorem. Tak se dostane i do Annina života a navzdory svému přesvědčení se do ní zamiluje. Jejich vztah se prohlubuje a Bennett postupně odhalí Anně všechna svá tajemství. Zákony času jsou však neúprosné a hrozí, že Bennett nebude moci zůstat v minulosti, do které vlastně nepatří. Podaří se Anně a Bennettovi přelstít neúprosný osud, nebo je čas rozdělí navždycky?
 
 

Reklama