Svět knih

Ona

20. března 2015 v 16:26 | Karamelka
Originální název: Her
Český název: Ona
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Carey Heywood
Nakladatelství: Galatea 2014
Počet stran: 250

Stručný obsah knihy:
Její verzi příběhu už znáte, ale jaká je ta jeho...?
"Snažil jsem se na NI zapomenout, ale bylo to zbytečné. Vryla se mi totálně pod kůži, a pak odešla bez jediného slůvka rozloučení..."
Když měli v šesté třídě společně vypracovat literární projekt, neměl Will Price ani ponětí, že se právě ONA stane jeho nejlepší kamarádkou a že časem přátelství přeroste v lásku. Znamenala pro něj vše, po čem toužil a co ve svém životě potřeboval.
ONA však jedné noci bez slůvka vysvětlení zmizí.
Bez NÍ Willův život ztrácí smysl, neví jak dál, tápe v nejistotě a obavách.
Co prožívá a jak tráví těch dlouhých sedm let, kdy nemůže být s NÍ?
A když se ONA vrátí, co udělá, aby JI získal zpět?

On

14. března 2015 v 19:34 | Karamelka
Originální název: Him
Český název: On
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Carey Heywood
Nakladatelství: Galatea 2014
Počet stran: 232

Stručný obsah knihy:
Posledních sedm let se snažila na svou první lásku zapomenout. A setkání po letech může vyvolat bolestné vzpomínky na jednu osudovou noc...
Sarah Millerová nenavštívila svůj domov v rodné Atlantě už dlouhých sedm let. Nic na světě by ji nepřimělo vrátit se zpátky domů, kdyby nebylo svatby jejího milovaného staršího bratra. Mísí se v ní pocit štěstí, že znovu uvidí svou rodinu, ale zároveň i obava, aby se nesetkala s NÍM. Nikdo z její rodiny netuší, proč se tehdy bez rozloučení odstěhovala tak daleko a co ji k tomu vedlo... Ví to jen ON....
On, jehož od první chvíle celým svým srdcem milovala.
On, s nímž srovnává všechny ostatní muže a jemuž nemůže nikdo konkurovat.
On, kdo jí dal pocit, že nic není nemožné.
On, o němž si myslela, že pro něj není dost dobrá.
On, na něhož se posledních sedm let usilovně snažila zapomenout.
Jediné, co musí udělat, je vrátit se na týden domů a hlavně se s NÍM nesetkat......

Zapletený

8. března 2015 v 18:44 | Karamelka
Originální název: Tangled
Český název: Zapletený
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Emma Chase
Nakladatelství: Mladá fronta 2014
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Drew Evans, úspěšný třicátník se sebevědomím až do stropu, svůj život miluje a rozhodně v něm nehodlá cokoliv měnit. Proč taky? Přes týden září v otcově koncernu, o víkendu v nočních klubech. Vztah? Láska? K čemu! Ženy na něj stojí frontu a jemu jeho životní motto "nevstoupíš dvakrát do stejné řeky" plně vyhovuje. Alespoň do té doby, než potká Kate, svou novou kolegyni s vlasy po pás a jazykem jako břitva. Jenže Kate má před svatbou, na aférky si nepotrpí, a jak se zdá, ani na Drewa... A že mu v práci šlape na paty? Tak to už, kočka, trochu přehání, ne? Jenže zákonům přitažlivosti neporučíš a muži jsou tvorové
nejen ješitní, ale i bojovní. Zvlášť, když se zamilují…

Bílá jako sníh, rudá jako krev

24. února 2015 v 13:34 | Karamelka
Originální název: Bianca come il latte, rossa come il sangue
Český název: Bílá jako sníh, rudá jako krev
Žánr: beletrie pro dospělé - světová současná literatura
Autor: Alessandro d´Avenia
Nakladatelství: Jota 2014
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Leo je šestnáctiletý kluk jako každý jiný: rád se poflakuje s kamarády, hraje fotbal, prohání se na mopedu a žije v dokonalé symbióze se svým iPodem. Dlouhé školní hodiny by nejraději vymazal a učitele vidí jako živočišný druh, v jehož brzké vyhynutí nepřestává doufat. Takže když přijde nový supl na dějepis a filozofii, Leo ho přivítá pořádnou dávkou cynismu a nasliněných kuliček.
Ale zdá se, že tenhle mladý profesor je mezi ostatními vyučujícími nečekanou raritou. Když přednáší, dokáže všechny strhnout, často zabrouzdá mimo osnovy a každým slovem nenápadně pobízí své žáky, aby žili naplno a šli za svými sny. A Leo jeden velký sen má - jmenuje se Beatrice, nejhezčí holka ve škole. Beatrice je ztělesněním vášně, její rudé vlasy září na miliony světelných let a jediný její pohled Leovi otevírá brány ráje…
Ale než Beatrice vůbec zjistí, že ji někdo miluje tak, jak ani Dante Alighieri nemohl milovat, onemocní leukémií. Leo si poprvé v životě klade otázky, na které nenajde odpověď na internetu, ale musí se s nimi vypořádat sám, a vydává se bojovat za svůj sen. Pochopí nakonec, že sny neumírají, a najde sílu věřit v něco většího, než je on sám?

Počkám na tebe

15. února 2015 v 0:14 | Karamelka
Originální název: Wait for you
Český název: Počkám na tebe
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - román
Autor: J. Lynn
Nakladatelství: Baronet 2014
Počet stran: 424

Stručný obsah knihy:

Na něco se vyplatí si počkat…

Devatenáctiletá Avery Morganstenová nastupuje na malou univerzitu v Západní Virginii, tisíce kilometrů od domova. Domnívá se, že vzdálenost jí pomůže uniknout před tím, co se jí stalo na halloweenském večírku před pěti lety, kdy se její život navždy změnil. Nyní jen musí chodit včas na vyučování, nosit na levém zápěstí náramek, nepřitahovat k sobě zbytečnou pozornost a možná si najít pár přátel, protože to by byla příjemná změna. Rozhodně ale nepotřebovala a neměla v úmyslu přitáhnout pozornost jediného kluka, jenž by mohl otřást nejistou budoucností, kterou si pro sebe naplánovala.

Hrana pokušení

31. ledna 2015 v 13:04 | Karamelka
Originální název: Temptation´s Edge
Český název: Hrana pokušení
Díl: 3. - volná série
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Eve Berlin
Nakladatelství: Ikar 2013
Počet stran: 360

Stručný obsah knihy:
Mischa Kennonová je perfekcionistka. Při práci ve svém tetovacím studiu, při psaní erotických povídek, v péči o své dokonalé platinově blond vlasy. Žena, která má věci pevně pod kontrolou. Která má ráda věci pod kontrolou.
Na zásnubním večírku své nejlepší kamarádky Dylan však Mischa potkává autoritativního Connora Gallowaye, podmanivého muže s temným pohledem, kterému je těžké nepodlehnout. Jenomže pokušení podvolit se, jak s překvapením sama zjišťuje, je tak silné, že Mischu téměř zbavuje racionálního uvažování. Ale ani Connor, jenž je zvyklý mít vždy a za všech okolností navrch, si ve společnosti ohnivé Mischy není tak jistý jako obvykle.
Pokušení je všudypřítomné, touha neovladatelná, rozkoš nepopsatelná. A přesto - dokáží se jeden pro druhého vzdát toho, na čem si v životě nejvíce zakládají, bude-li to potřeba? Dokáží se vzdát kontroly?

Hrana touhy

24. ledna 2015 v 17:54 | Karamelka
Originální název: Desire´s Edge
Český název: Hrana touhy
Díl: 2. - volná série
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Eve Berlin
Nakladatelství: Ikar 2013
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Zkušený sexuální dominant Dante di Matteo poznal Karu Crawfordovou ještě na střední škole. Nikdy by ho však nenapadlo, že když se po dvanácti letech znovu střetnou, její nejtemnější fantazie budou stejné jako ty jeho. I Kara je překvapená - nečeká, že by našla muže, který ji dokáže sexuálně uspokojit, jenomže potom prožije jednu z nejneuvěřitelnějších nocí svého života. Prudká vášeň Danteho a Karu ještě více sbližuje, hrozí však, že hluboko zakořeněný strach v nich obou je od sebe znovu oddělí - pokud se jim nepodaří přijmout bolest s rozkoší…

Hrana rozkoše

14. ledna 2015 v 16:48 | Karamelka
Originální název: The Pleasure´s Edge
Český název: Hrana rozkoše
Díl: 1. - volná série
Žánr: beletrie pro dospělé - společenský román
Autor: Eve Berlin
Nakladatelství: Ikar 2012
Počet stran: 256

Stručný obsah knihy:
Dylan Ivoryová, mladá a krásná spisovatelka, právě přišla na nápad napsat pro změnu něco trochu jiného, trochu neobvyklého. Něco o sadomasochismu. Jenže jak se o tom dozvědět víc? Dylan se seznámí s nebezpečně přitažlivým Alekem Walkerem, který svou zálibu v dominanci netají. Jejich první schůzka se ale zvrtne - Alec trvá na tom, že pokud má Dylan zasvětit do tajů bolesti a rozkoše, musí se mu plně podvolit.
Pyšná Dylan se vždycky považovala za ženu, která má nad svými milenci navrch. Alekův návrh tedy přijme s přesvědčením, že se mu nepodaří ji zlomit… ale brzy v sobě objeví závratné pocity a touhy, o kterých neměla ani tušení. Alec je zkušený dominant, a proto ho zaskočí city k téhle zvláštní, nepoddajné ženě.
Dokáže se sám vzdát bezpečných mantinelů a poslechnout své srdce, aby si udržel ženu, která ho poprvé srazila na kolena?

Zůstaň se mnou

5. ledna 2015 v 7:00 | Karamelka
Originální název: If I Stay
Český název: Zůstaň se mnou
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - Young Adult, New Adult
Autor: Gayle Forman
Nakladatelství: YOLI 2014
Počet stran: 184

Stručný obsah knihy:
Talentovaná sedmnáctiletá vioncelistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat své druhé osudové lásce - hudbě. Protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na budování hudební kariéry na prestižní umělecké škole, rozejít se s Adamem a opustit rodinu i kamarády…
Potom se však jednoho únorového rána Mia vydá s rodinou na výlet autem a v okamžiku se všechno změní. Po dopravní nehodě se ocitá v kritickém stavu mezi životem a smrtí a najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane. Času na rozhodnutí jí moc nezbývá.

Odstíny vášně - Žhavé stíny

27. prosince 2014 v 12:28 | Karamelka
Originální název: Heisse Schatten, Shadows of Love
Český název: Odstíny vášně - Žhavé stíny
Žánr: populárně naučná pro dospělé - erotika, sex
Autor: Jennifer Ambers
Nakladatelství: MOBA 2014
Počet stran: 96

Stručný obsah knihy:
Mladá a nadaná kuchařka Valerie Blumová se nechá pracovně najmout na soukromou jachtu Konstantina Steinburga, jehož kouzlu postupně podléhá. Ale kromě toho, že je její šéf velmi přitažlivý, má i své stinné stránky. Je snad pašerákem drog? Valerie se snaží odhalit Konstantinovo tajemství a získat si jeho srdce…

 
 

Reklama