Svět knih

První

21. ledna 2018 v 15:28 | Mišule
Originální název: The one
Český název: První
Díl: 3.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Kiera Cass
Nakladatelství: CooBoo, 2015
Počet stran: 312

Stručný obsah knihy:
Nastal čas korunovat vítězku! Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Kniha vzpomínek

19. ledna 2018 v 22:36 | Karamelka
Originální název: The Memory Book
Český název: Kniha vzpomínek
Žánr: beletrie - román
Autor: Rowan Coleman
Nakladatelství: Domino 2015
Počet stran: 370

Stručný obsah knihy:
Jméno prvorozeného dítěte. Tvář vašeho muže. Váš věk a adresa… Co když se vám tohle všechno začne ztrácet z paměti?
Claire má fungující manželství, dvě dcery, všetečnou matku... a Alzheimera. Dříve měla i práci, kterou milovala, ale kdo by zaměstnával učitelku, která trpí ztrátou paměti? Claire se zoufale snaží zachovat alespoň to, o co ji ještě nemoc nepřipravila, a tak si na radu terapeuta pořídí Knihu vzpomínek. Zapisuje momenty z minulosti i současnosti, protože ví, že brzy budou její řádky to jediné, co po ní manželovi a dětem zbude. Ví to, protože na stejnou nemoc zemřel její otec.
Dny tráví doma, v nedobrovolném uvěznění, protože každý odchod hrozí tím, že nenajde cestu zpátky. Postupem času přestává být bezpečno i doma: vynechávající paměť Claire znemožňuje vykonávat i ty nejběžnější, nejbanálnější činnosti. Výsledkem je nekonečná frustrace a zášť vůči blízkým, prokládaná zoufalou touhou využít každý vzácný okamžik, kdy se ještě může těšit z jasné mysli...
Román Kniha vzpomínek je neobyčejně silný příběh, smutný i povzbudivý zároveň. A Claire je literární hrdinka, která se každému čtenáři natrvalo vryje do paměti. I když ona sama paměť už téměř ztratila.

Elita

13. ledna 2018 v 18:55 | Mišule
Originální název: The elite
Český název: Elita
Díl: 2.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Kiera Cass
Nakladatelství: CooBoo, 2015
Počet stran: 280

Stručný obsah knihy:
Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. America už téměř sahá po koruně, ale stále se nevyzná ve svých citech. S princem Maxonem prožívá úžasné chvíle plné důvěry a citů. Avšak když na chodbách paláce zahlédne Aspena, ožijí vzpomínky na její první lásku a ona touží po životě, který si spolu vysnili a naplánovali. A zatímco America řeší své dilema, ostatní dívky nepřestávají tvrdě bojovat o královskou korunu.

Zrození bestie

11. ledna 2018 v 0:12 | Karamelka
Originální název: Zrození bestie
Český název: Zrození bestie
Žánr: beletrie - historie, román
Autor: Jana Švecová
Nakladatelství: Baronet 2008
Počet stran: 192

Stručný obsah knihy:
Nad slavným příběhem Alžběty Báthoriové, známější jako Čachtická paní, se vznáší mnoho otazníků. Mučila a zabíjela panenské služebné skutečně? A proč? Byla hnána sexuální zvráceností nebo trpěla duševní nemocí? Byla v moci starých čarodějnic, kterými se obklopila, nebo byla silnou a sebevědomou ženou, jak by tomu nasvědčovaly její výsledky při správě majetku po smrti manžela, svedenou na scestí jejími vlastními neřestmi? Nebo je vše jen mýtem vzniklým na základě intrik tehdejší společnosti neštítící se nijakých zbraní v boji o moc a majetek? Proč Alžběta zemřela zazděna ve svém domácím vězení tak náhle? Byla otrávena? Spáchala sebevraždu? Skutečnou pravdu se dnes už sotva kdo dozví. A možná je to tak dobře. Každé tajemství je vzrušující.

Selekce

4. ledna 2018 v 9:36 | Mišule
Originální název: The selection
Český název: Selekce
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Kiera Cass
Nakladatelství: CooBoo, 2014
Počet stran: 288

Stručný obsah knihy:
Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Skvrna

2. ledna 2018 v 9:12 | Karamelka
Originální název: The Grownup
Český název: Skvrna
Žánr: beletrie - povídka, horor
Autor: Gillian Flynn
Nakladatelství: Knižní klub 2017
Počet stran: 72

Stručný obsah knihy:
Mistrovská hororová povídka od světové bestselleristky Gillian Flynnové je poctou klasickým duchařským historkám a dalším důkazem autorčina všestranného spisovatelského talentu (získala za ni prestižní Edgar Award). Důkazem, který si nelze nechat ujít.
Neškodné podvůdky, snaha přežívat, drobné lži, a taky jeden věštecký salon se speciálními službami v zadní části. To je svět mladé ženy, na kterou se jednoho upršeného jarního dne obrátí Susan Burkeová, které straší v domě. Jenže ten starý viktoriánský dům skrývá víc tajemství než jednu krvavou šmouhu na stěně a pochybné duchy, které vyžene trocha šalvěje a mořské soli. Dost možná tady půjde někomu i o život…

Tady byla Britt-Marie

28. prosince 2017 v 0:36 | Mišule
Originální název: Britt-Marie var här
Český název: Tady byla Britt-Marie
Žánr: beletrie pro dospělé - společenské romány
Autor: Fredrik Backman
Nakladatelství: Host, 2016
Počet stran: 368

Stručný obsah knihy:
Nejhezčí věc, kterou můžete o vesnici Borg říct, je to, že leží u silnice. O Britt-Marii zase někdo řekl, že je pasivně agresivní, zpomalená a ukňouraná bába. A to není hezké vůbec - i když možná ne úplně nepravdivé. Britt-Marie po čtyřiceti letech manželství opustila město a manžela, který ji podváděl, a přijela do Borgu.
Borg zasáhla finanční krize a nechala po sobě jen cedule s nápisem "Na prodej" a pizzerii, která je cítit pivem. Britt-Marie nesnáší fotbal. Fotbal je to jediné, co v Borgu zůstalo. Tohle nevypadá na začátek krásného přátelství, to rozhodně ne. Ale když děti z fotbalového týmu v Borgu potřebují trenéra tak zoufale, že se nakonec rozhodnou přijmout kohokoliv, tak je detaily jako třeba ten, že ona opravdu, ale opravdu dělat kouče nechce, nezajímají.
Tady byla Britt-Marie je román o tom, jaké to je mít předsudky (ne že by Britt-Marie nějaké měla, to samozřejmě ne), o ukládání příborů ve správném pořadí (vidličky, nože, lžíce, v tomhle pořadí, ale Britt-Marie na tom přece netrvá!) a o přírodě vedle silnice. Je to příběh o druhých šancích, prvních výkopech a o tom, že jedlá soda vyčistí skoro všechno.

Dospělost je mýtus

25. prosince 2017 v 9:22 | Karamelka
Originální název: Adulthood is a Myth
Český název: Dospělost je mýtus
Žánr: komiks
Autor: Sarah Andersen
Nakladatelství: Citadella 2016
Počet stran: 112

Stručný obsah knihy:
Připadáte si zhola výjimeční?
Užíváte si navazování kontaktů důležitých pro vaši budoucí kariéru?
Je pro vás dospělost vzrušující nová výzva, na kterou se cítíte zhola připraveni?
Blah. Prosím, kliďte se mi z očí.
Tahle kniha je pro ty ostatní z nás. Tenhle komiks je pro všechny, kdo dokážou proflákat celé víkendy na internetu, pro které je držení se za ruce na ulici s naprosto úchvatným klukem nesnesitelná agónie, pro všechny, kdo sní o tom, že celý den zůstanou doma a budou se válet v pyžamu. A pro všechny, kdo přemýšlejí, kdy přesně vlastně ta dospělost začíná. Jinými slovy pro nás, kteří prožíváme hrůzy a trapnosti dnešního mladého života.

Život jedna báseň

17. prosince 2017 v 16:32 | Mišule
Originální název: Slammed
Český název: Život jedna báseň
Žánr: beletrie pro dospělé - román
Autor: Colleen Hoover
Nakladatelství: Yoli, 2014
Počet stran: 264

Stručný obsah knihy:
Osmnáctiletou Layken, zdrcenou smrtí milovaného tatínka, čeká další rána: musí se s matkou a mladším bráškou odstěhovat z rodného Texasu na sever země, do Michiganu, kde sněží už v září a kde nezná živou duši.
Snaží se ze všech sil držet, aby nepřidělávala matce starosti, ale v duchu zoufá a ztrácí naději, že se její život někdy změní k lepšímu. A přece k tomu stačí tak málo; mladík z protějšího domu, přitažlivý jednadvacetiletý Will, s nímž ji pojí záliba v poezii recitované autory v klubech…a jemuž se nová hezká "sousedka" zalíbí na první pohled.
Layken a Willa to k sobě neodolatelně táhne a po první vášnivé schůzce se zdá, že je nemůže nic rozdělit. Přesto však stačí jedno šokující odhalení, aby slibný vztah rázem skončil. Neskončí ale jejich vzájemné city a každodenní setkávání je pro oba mnohem bolestnější, než kdyby se už nemuseli nikdy potkat. Síla emocí se tak ocitá na jednom konci lana, zatímco se s ní z druhého konce přetahují zásady a společenské konvence, které jsou zdánlivě nepřekonatelnou překážkou jejich lásky.

Kniha hřbitova

14. prosince 2017 v 19:16 | Karamelka
Originální název: The Graveyard Book
Český název: Kniha hřbitova
Žánr: beletrie - horor, fantasy
Autor: Neil Gaiman
Nakladatelství: Polaris 2008
Počet stran: 304

Stručný obsah knihy:
Nikdo Owens, známý jako Nik, je normální kluk.
Byl by naprosto normální, nebýt toho, že žije na hřbitově a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim však přežije a naučí se leccos užitečného - třeba jak se stát neviditelným pro lidi.
Na malého chlapce číhají na hřbitově dobrodružství i nebezpečí - prastarý Indigový můž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer.
Ale jestli Nik někdy opustí hřbitov, bude muset čelit útoku Jacka, muže, který mu už vyvraždil rodinu...
 
 

Reklama