Svět knih

Pod vlivem Jupiteru

29. května 2017 v 13:08 | Karamelka
Originální název: Orbiting Jupiter
Český název: Pod vlivem Jupiteru
Žánr: beletrie - román
Autor: Gary D. Schmidt
Nakladatelství: Fragment 2016
Počet stran: 144

Stručný obsah knihy:
Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá proto cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla...
Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý.

Rocková hvězda

21. května 2017 v 11:32 | Mišule
Originální název: Lick
Český název: Rocková hvězda
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - young adult, new adult
Autor: Scott Kylie
Nakladatelství: Baronet, 2016
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
Dovedete si představit, že odjedete oslavit jednadvacáté narozeniny do Las Vegas a probudíte se vedle úžasného, do půli těla vysvlečeného chlapa a na prsteníčku se vám blyští diamantový prsten? Tak přesně tohle se stalo Evelyn… Problém je, že si nemůže vzpomenout, co se vlastně stalo. Když zjistí, že se během divokého večírku provdala za úplně cizího kluka, vyděsí se. Nepřeje si nic jiného, než tohle šílené manželství anulovat. Jenže to by jejím manželem nesměl být David, kytarista známé rockové skupiny Stage Dive. Evelyn se tak ocitá v hledáčku fotoaparátů novinářů a davy rozhořčených fanynek ji nenechají chvíli v klidu. Být manželkou nejpopulárnější rockové hvězdy totiž znamená vydat se na pěkně divokou jízdu…

Spáčka a vřeteno

17. května 2017 v 13:14 | Karamelka
Originální název: The Sleeper and the Spindle
Český název: Spáčka a vřeteno
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: Neil Gaiman, Chris Riddell
Nakladatelství: Albatros, 2015
Počet stran: 72

Stručný obsah knihy:
Královnině zemi bylo ono království vzdušnou čarou nejblíže, ale přes horský hřbet, který sloužil jako hranice mezi těmito dvěma královstvími, nedokázaly přelétnout ani vrány. Možná si myslíte, že ten příběh znáte. Vystupuje v něm mladá královna, která se má vdávat. Dále pár dobrých, statečných, houževnatých trpaslíků, hrad zarostlý trním a princezna, kterou čarodějnice proklela, aby spala navěky. Jenže tady nikdo nečeká, až se objeví šlechetný princ na věrném oři. Tahle pohádka se spřádá z nití černé magie, která se kroutí a stáčí a pableskuje a září. Královna by si snad mohla vysloužit hrdinské ostruhy, pokud princezna potřebuje zachránit…

Harry Potter a prokleté dítě

7. května 2017 v 9:10 | Mišule
Originální název: Harry Potter and the cursed child
Český název: Harry Potter a prokleté dítě
Žánr: děti do 10 let - fantasy, sci-fi, horor
Autor: J. K. Rowling, John Tiffany a Jack Thorne
Nakladatelství: Albatros, 2016
Počet stran: 431

Stručný obsah knihy:
osmý příběh. O devatenáct let později…Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.
Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea, napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování. Toto zvláštní vydání pracovního scénáře přináší příběh Harryho Pottera, jeho příbuzných a přátel čtenářům po celém světě záhy po světové premiéře, která se konala30. Července 2016 na londýnském West Endu.

Trhlina v čase

6. května 2017 v 9:00 | Karamelka
Originální název: The Gap of Time: The Winter´s Tale Retold
Český název: Trhlina v čase
Žánr: beletrie - román
Autor: Jeanette Winterson
Nakladatelství: Práh 2015
Počet stran: 296

Stručný obsah knihy:
Pozdní hra Williama Shakespeara Zimní pohádka je proslulá mimo jiné umístěním Čech na břeh moře. Líčí chorobnou žárlivost sicilského vladaře Leonta, který choť Hermionu podezírá z toho, že otěhotněla s jeho nejlepším přítelem Polixenem.

V úvodním svazku cyklu shakespearovských adaptací pro třetí tisíciletí přenáší autorova krajanka Jeanette Wintersonová motivy tohoto divadelního evergreenu do soudobého vystresovaného Londýna a do města New Bohemia na neklidném americkém Jihu. Její verze příběhu nazvaná TRHLINA V ČASE proplétá klukovské přátelství s mamonem a snobismus s výdobytky počítačových technologií, díky nimž se i sám Čas stává právoplatným hráčem a vysílá na scénu třeba divotvorný automobil z filmu Návrat do budoucnosti. Zásluhou autorčina dlouholetého zájmu o poetiku cestování časoprostorem zvýrazňuje nové uchopení látky nejen devastující účinky zaslepené zloby, ale i kouzlo lásky a ctnost trpělivosti.

Švadlena

29. dubna 2017 v 10:52 | Mišule
Originální název: The dressmaker
Český název: Švadlena
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Rosalie Ham
Nakladatelství: Mladá fronta, 2016
Počet stran: 248

Stručný obsah knihy:
Temně satirický román o lásce, mstě a módě 50. let Po dvaceti letech, které strávila jako švadlena v předních módních evropských salonech, se Tilly Dunnageová vrací do malého australského městečka, z nějž musela v dětství prchnout. Hodlá se podívat za nemocnou matkou a zase odjet. Nakonec se však Tilly rozhodne zůstat, a přestože je stále vyděděncem, luxusním a okázalým róbám z její dílny nedokážou upjaté ženy z Dungataru odolat. Díky krejčovskému umění, přátelství se seržantem Farratem i počínajícímu vztahu s Teddym, na jehož rodinu se ostatní dívají skrz prsty podobně jako na tu její, ji místní mezi sebe, i když se zdráháním, nakonec přijmou. Spolu se závistí a řevnivostí, které vyvolávají v městečku její šaty, však vyplouvají na povrch i staré křivdy a začíná být zřejmé, že Tilly tajně spřádá plán pomsty. Pomsty těm, kteří jí ublížili...

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

26. dubna 2017 v 22:54 | Karamelka
Originální název: Fantastic Beats and Where to find them
Český název: Fantastická zvířata a kde je najít - původní scénář
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: Joanne Kathleen Rowling
Nakladatelství: Albatros 2017
Počet stran: 288

Stručný obsah knihy:
Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander - kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne - vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.

Dýchání pod vodou

23. dubna 2017 v 9:09 | Mišule
Originální název: Breathing underwater
Český název: Dýchání pod vodou
Díl: 1.
Žánr: beletrie - detektivky, thrillery a horory
Autor: AlexFlinn
Nakladatelství: Moba 2013
Počet stran: 216

Stručný obsah knihy:
Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém - věta "jaký otec, takový syn" v sobě může skrývat i cosi děsivého.

Historie nás dvou

16. dubna 2017 v 10:22 | Mišule
Originální název: The natural history of us
Český název: Historie nás dvou
Díl: 2.
Žánr: literatura světová - dívčí román
Autor: Rachel Harris
Nakladatelství: CooBoo, 2016
Počet stran: 352

Stručný obsah knihy:
Jeden školní úkol. Jedna druhá šance na lásku. A jeden kluk, co se snaží znovu získat srdce dívky, kterou miluje. Justin má tajemství. Není takový lamač srdcí, za jakého ho považovali. Miluje pouze jednu dívku, které ale zlomil srdce, a postaral se o to, aby mu už nikdy neodpustila. Ale i tak se pokusí ji při posledním školním úkolu získat zpět. Peyton je lhářka. Předstírá, že je v pořádku, ale není. Snaží se udělat cokoli, aby zapomněla na Justina. A odpočítává dny do konce školy, aby mohla začít nanovo. Ale ještě předtím s ním bude muset bohužel vypracovat jeden školní úkol…

Ledový drak

15. dubna 2017 v 13:50 | Karamelka
Originální název: The Ice Dragon
Český název: Ledový drak
Žánr: beletrie - fantasy
Autor: George Raymond Richard Martin
Nakladatelství: Triton 2008
Počet stran: 108

Stručný obsah knihy:
Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak. Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledového draka nebálo. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, která byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě a ledový drak se jim dokázali postavit.
 
 

Reklama