Svět knih

Vášnivý lhář

11. března 2017 v 7:42 | Karamelka
Originální název: Wicked Sexy Liar
Český název: Vášnivý lhář
Díl: 4.
Žánr: beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Christina Lauren
Nakladatelství: Jota 2017
Počet stran: 352

Stručný obsah knihy:
Na dvojku, co nechce randit ani se do sebe zamilovat, jsou spolu nějak často nazí.

London Hughesová se po několika letech strávených na vysoké škole oddává surfování, po nocích pracuje za barem, vysedává s kamarády a důkladně zkoumá, jak to vlastně v životě chodí. Všechno jí jde skvěle, nic neřeší, nic neplánuje.

Ale když ji jednou ráno spláchne pořádná vlna a večer ji úplně převálcuje sexy úsměv Luka Suttera, vychýlí se trochu ze svého kurzu… a nabere jeho směr. Jasně, Luke je na první pohled plejboj, ale vytrvalý hlas v hlavě jí pořád opakuje: Prostě to zkus - je to jen jednorázovka.

Luke funguje v módu děvkaře tak dlouho, že už se ani nepozastavuje nad tím, co vlastně dělá. Ale po úžasné noci s London si uvědomí, že se od zničujícího rozchodu vůbec nikam neposunul, ať už se vrhal kamkoliv - a s kýmkoliv. Díky London zatouží zase po něčem víc.

Každý vztah tvoří vždycky dva… a jejich minulost. London si s Lukem sice užívá, ale když zjistí, jaká je jeho minulost - konkrétněji, kdo je kdo v ní - všechno se nějak zamotá, což je přesně to, čemu se chtěla vyhnout. Pak už je to na Lukovi, aby změnil svůj život a přesvědčil ji, že nemá přehazovat výhybku.

Čemu jsem věřila

5. března 2017 v 9:55 | Mišule
Originální název: What I thought was true
Český název: Čemu jsem věřila
Žánr: beletrie-společenské romány
Autor: Huntley Fitzpatrick
Nakladatelství: CooBoo, 2015
Počet stran: 392

Stručný obsah knihy:
Gwen Castleová si vždycky představovala, jak jednoho krásného dne opustí ostrov, na kterém vyrůstala. Ostrov, kde se mimo letní sezonu nic zajímavého neděje, kde potkává stále ty samé tváře a kde se nic neutají. Ovšem toto léto bude vše jinak, protože na ostrov přijíždí na letní brigádu Cassidy Somers, kluk, kterého Gwen nechtěla už nikdy vidět. Zatímco on je neuvěřitelně pohledný a pochází z bohaté rodiny, její rodiče se celý rok dřou, aby dokázali splatit účty za léčbu Gwenina bratra. Zdá se, že nemohou být odlišnější - navíc mezi nimi jako bouřkový mrak visí událost, která se stala na jaře a na niž by Gwen nejraději zapomněla. Ale společná brigáda a dlouhé léto dokáží zázraky. Román plný touhy, lítosti, humoru a obtížných rozhodnutí od autorky knihy Můj život u sousedů.

Vysoko - v oblacích

4. března 2017 v 12:08 | Karamelka
Originální název: Mile High
Český název: Vysoko - v oblacích
Díl: 2.
Žánr: beletrie - erotický román
Autor: R. K. Lilley
Nakladatelství: Galatea 2015
Počet stran: 312

Stručný obsah knihy:
James ukázal Biance temný a opojný svět vášně a bolesti. Probudil v ní její vlastní sexuální touhy se sklonem k masochismu. Zdálo se, že oběma tyto praktiky vyhovují a nacházejí v nich uspokojení, a tak žádný div, že se Bianca do neodolatelného pana Cavendishe bezhlavě zamilovala. Avšak démoni násilné minulosti, kteří ji neustále pronásledují, a zároveň nejistota Jamesových citů, dohnala Biancu k rozhodnutí vztah s Jamesem ukončit.
Uběhl už víc než měsíc od rozchodu, ale Biančiny city jsou stále stejně silné. Dokonce i ona si uvědomuje, že je jen otázkou času, kdy opět podlehne kouzlu podmanivého pohledu pana Cavendishe…

Odvrácená tvář lásky

26. února 2017 v 10:08 | Mišule
Originální název: Ugly love
Český název: Odvrácená tvář lásky
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Collen Hoover
Nakladatelství: Yoli, 2016
Počet stran: 288

Stručný obsah knihy:
Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností… Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…

Pražská buzna

22. února 2017 v 7:32 | Karamelka
Originální název: Pražská buzna
Český název: Pražská buzna
Žánr: literatura česká - autobiografický román
Autor: Jiří Markvart
Nakladatelství: Jiří Markvart 2016
Počet stran: 296

Stručný obsah knihy:
"Jsem teplej a žiju v Praze. A přišlo mi to natolik důležitý, že jsem o tom musel napsat knihu."
Od coming outu až po krizi středního věku zažije průměrný gay spoustu věcí, o kterých si myslí, jak jsou jedinečné, ale ve skutečnosti si jimi projde prakticky každý - od krále gay barů až po nepřiznaného kluka z vesnice. Jinak to neměl ani Milan, který si celých patnáct let nahodile vedl deník, abyste mu mohli alespoň naoko závidět. A to bez ohledu na to, jestli jste gay, lesba nebo třeba i heterosexuál. V takovém případě je pro vás v knize přichystán i přehled toho, co byste jako začínající buzna měli vědět, pro případ, že by vás konvenční heterosexuální život začal nudit.
Pražská buzna je debutem Jiřího Markvarta, který si jako každý správný gay buduje kariéru v reklamě. V roce 2015 psal stejnojmenný blog, který se během několika měsíců vyhoupl na místo jednoho z nejúspěšnějších českých queer blogů vůbec. Čtenáře si získal zobrazováním notoricky známých životních situací s velkorysým nadhledem i svým nevybíravým smyslem pro humor. Bez ohledu na vaši orientaci vás bude čtení Pražské buzny bavit. Možná i trochu urážet, ale rozhodně víc bavit.

Calednar Girl 1: Leden, únor, březen

19. února 2017 v 9:34 | Mišule
Originální název: Calendar Girl: Volume One
Český název: Calendar girl - Leden, únor, březen
Díl: 1.
Žánr: beletrie pro dospělé - romantika
Autor: Audrey Carlan
Nakladatelství: Ikar,2016
Počet stran: 328

Stručný obsah knihy:
První díl nové erotické série, která vám zvýší tep každý měsíc v roce… Mia potřebuje peníze. Hodně peněz. Protože když je nezíská, bude to stát jejího otce život. Zapletl se s nebezpečným člověkem, který je shodou okolností její expřítel. Když jste postaveni před podobné ultimátum, nemůžete si vybírat. A tak Mia udělá, co musí - přijme nabídku své bohaté tety, která vlastní eskortní službu, a na rok se stane luxusní společnicí. Každý měsíc bude mít jiného klienta v jiném městě. Sex není podmínkou. Snadno vydělané peníze, že? Aspoň to si Mia myslí, dokud v lednu nepotká Wese. Přitažlivost a vášeň mezi nimi je skutečná a Mia se uvědomuje, že tohle je muž, o kterém vždycky snila. Jenže na konci měsíce ji v Seattlu čeká smyslný malíř Alec a v březnu bude předstírat, že je snoubenkou bohatého Antonyho…

Dánská dívka

15. února 2017 v 10:16 | Karamelka
Originální název: The Danish Girl
Český název: Dánská dívka
Žánr: beletrie - biografický román
Autor: David Ebershoff
Nakladatelství: Domino 2016
Počet stran: 376

Stručný obsah knihy:
Románové zpracování skutečného příběhu malíře Einara Wegenera a jeho manželky Grety začíná nevinnou prosbou o pomoc, aby se na dalších stranách rozvinulo ve strhující vyprávění o neobvyklé lásce, osobní svobodě a odvaze vzepřít se obecnému mínění.

"Uděláš pro mě něco?" zeptala se Greta a netušila, co tím rozpoutá. Potřebovala dokončit obraz, a protože jí nepřišla na závěrečné sezení modelka, neviděla jinou možnost, než použít jako náhradní model svého muže. Sotva si však Einar oblékne punčochy, dámské šaty a střevíce, v jeho nitru se cosi změní: uvědomí si, že je ve skutečnosti ženou, nikoli mužem, a zatouží po změně pohlaví.

Není to však snadné. Einarův příběh se odehrává ve dvacátých letech, kdy lidé jako on často končí v ústavech pro choromyslné. V pařížských salonech možná dekadence dostupuje vrcholu, ale ve většinové společnosti stále převládá názor, že cítit se jako zajatec ve vlastním těle může jen psychopat, a toho je nutné razantně léčit.

Einar už ale sní svůj velký sen a nechce se jeho splnění vzdát. Kolik osobní odvahy, pochopení a podpory bude potřebovat, aby se mohl vnitřně osvobodit? Jak silná musí být láska ženy, která je ochotna vyhovět tak nevšednímu přání svého muže? Jaké jsou pocity člověka, který by rád unikl své předem dané identitě?

Modrý dům

12. února 2017 v 9:36 | Mišule
Originální název: Modrý dom
Český název: Modrý dům
Žánr: beletrie pro dospělé-světová současná
Autor: Táňa Keleová- Vasilková
Nakladatelství: Noxi, s.r.o., 2015
Počet stran: 198

Stručný obsah knihy:
Příběh se odehrává na samotě, v modrém domě, kde se na Vánoce setkává velká rodina. Postupně se před námi odvíjejí nejen osudy, ale i charaktery lidí, které spojuje osobitá a silná osobnost - jejich matka. Staré paní je sedmasedmdesát let, její osobnost je protknutá moudrostí a láskou, ale navzdory tomu, že svoje děti miluje, vidí i jejich nedostatky a slabosti. Osudy členů jedné rodiny se odkrývají v
průběhu tří svátků. Někdy stačí i tak málo času, aby se toho v životě hodně změnilo….

P. S. N e z a p o m e ň t e s i u v a ř i t m á t o v ý č a j s m e d e m.

Útok na pekárnu

9. února 2017 v 11:22 | Karamelka
Originální název: Panja šúgeki a Panja saišúgeki
Český název: Útok na pekárnu
Žánr: literatura světová - povídky
Autor: Haruki Murakami
Nakladatelství: Odeon 2016
Počet stran: 80

Stručný obsah knihy:
Třetí ilustrovaný svazek, který svými grafikami doprovodila německá výtvarná umělkyně Kat Menschik, obsahuje dvě povídky. Oba texty spojuje téma, totiž nezvladatelný, krutý hlad. Dva mladí muži - vyzbrojeni kuchyňskými noži - se vypráví do pekárny, aby tam utišili svou potřebu. Nakonec k násilí nedojde, jen majitel je donutí poslouchat úryvky z Wagnerových oper… Při druhé loupeži žádná obyčejná pekárna není po ruce, a tak muž a žena vezmou útokem provozovnu McDonaldu. S brokovnicí v ruce.

Muži a jiné katastrofy

5. února 2017 v 10:05 | Mišule
Originální název: Männer und andere katastrophen
Český název: Muži a jiné katastrofy
Žánr: romány-pro ženy
Autor: Kerstin Gier
Nakladatelství: Moba 2007
Počet stran: 223

Stručný obsah knihy:
Úsměvné vyprávění o nesnázích a omylech tří kamarádek při honbě za vysněným mužem.

Šestadvacetiletá věčná studentka, která se rozešla se svým dlouholetým partnerem, je rozčarovaná dosavadním životem. Studium i příležitostná práce jí nabízejí jen seznámení s muži, kteří se zakrátko projeví jako nemožní, a tak hrdinka kompenzuje své zklamání tvorbou půvabných loutek, které její bratr komerčně využívá. Ani její kamarádky na tom nejsou lépe, i v jejich životech se vyskytují sobci, ješitové, nudní patroni a lháři. Když se hrdinka vzdává téměř veškeré naděje a smiřuje se s tím, že bude úspěšnou obchodnicí, nalézá muže, který je prozatím bez vady…
 
 

Reklama