Svět knih

Dva životy

25. prosince 2016 v 10:04 | Mišule
Originální název: Dva životy
Český název: Dva životy
Žánr: Beletrie - světová současná
Autor: Táňa Keleová - Vasilková
Nakladatelství: Noxi 2015
Počet stran: 256

Stručný obsah knihy:
Autorčin román zachycuje příběh dvou žen, dobrých kamarádek.
Anna, tlumočnice a překladatelka, má manžela a dvě dcery a na první pohled jí nic neschází.
Ve skutečnosti je to však trochu jinak…
Veronika učí na gymnáziu, je osamělá matka dvacetileté dcery a vůbec ji netrápí, že v jejím životě není žádný muž. Jednou se zklamala a to jí stačí, nemíní znovu pokoušet osud. Naplnila si život drobnými radostmi a kamarádstvím, raduje se z každého dne. Starosti jí dělá pouze stárnoucí matka
a nevyhraněná sestra, která střídá partnery a přitom zanedbává vlastní dcerku. Život je však plný překvapení… Důkazem toho je i příběh Anny a Veroniky.

Příšerné příběhy vánoční

22. prosince 2016 v 9:35 | Karamelka
Originální název: Christmas Tales of Terror
Český název: Příšerné příběhy vánoční
Žánr: beletrie pro mládež - dobrodružství a napětí
Autor: Chris Priestley
Nakladatelství: Argo 2015
Počet stran: 124

Stručný obsah knihy:
Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.

Kouzlo všednosti

18. prosince 2016 v 11:50 | Mišule
Originální název: Čaro všednosti
Český název: Kouzlo všednosti
Žánr: Beletrie - společenské romány
Autor: Táňa Keleová - Vasilková
Nakladatelství: Noxi 2015
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Komorní příběh mladých manželů Magdy a Adama. Přestože oba byli přesvědčení, že jim dvěma se to stát nemůže, čas ukázal, jak se mýlili. Všednost, jednotvárnost, nekonečný koloběh stejných rán a stejných večerů postupně mění jejich společný život. Ani si nestačili všimnout, kdy se to vlastně stalo, ale najednou jako by v jejich vztahu bylo něco mrtvého.
A nástupem Magdy do práce se všechno ještě zhorší… Může mít všednost i svoje kouzlo?

Žena s červeným zápisníkem

17. prosince 2016 v 20:28 | Karamelka
Originální název: La femme au carnet rouge
Český název: Žena s červeným zápisníkem
Žánr: beletrie - román
Autor: Antoine Laurain
Nakladatelství: XYZ 2016
Počet stran: 192

Stručný obsah knihy:
Bohémský knihkupec Laurent Letellier najde v jedné z pařížských ulic ukradenou dámskou kabelku. V kabelce neobjeví nic, co by mu mohlo pomoct identifikovat její majitelku. Přesto cítí zejména poté, co si prohlédne obsah tašky, silné nutkání začít neznámou ženu hledat. Obzvlášť její červený zápisník v něm vzbudí zvědavost, která ho žene v pátrání dál, přestože nezná ani její jméno. Podaří se mu najít neznámou ženu mezi miliony Pařížanů?

Než jsem tě poznala

11. prosince 2016 v 9:12 | Mišule
Originální název: Me before you
Český název: Než jsem tě poznala
Žánr: beletrie-romantika
Autor: Jojo Moysová
Nakladatelství: Ikar 2016
Počet stran: 408

Stručný obsah knihy:
Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivní Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.

Mluv

10. prosince 2016 v 10:12 | Karamelka
Originální název: Speak
Český název: Mluv
Žánr: beletrie - young adult, new adult
Autor: Laurie Hals Anderson
Nakladatelství: YOLI 2016
Počet stran: 200

Stručný obsah knihy:
Jsi si jistá, že tobě se to stát nemůže?
Melinda Sordino nastupuje do prvního ročníku na Merryweatherskou střední s cejchem na čele. Potom co zavolala na závěrečný školní večírek policii, se s ní skoro nikdo ze spolužáků nebaví. Už jen cesta do školy představuje pro Melindu obrovské sebezapření, následují však o nic méně trýznivé hodiny a hodiny se spolužáky, kteří ji ostentativně přehlížejí. Melinda se uzavírá do sebe a čím dál víc se izoluje od okolí. Málokdo by si všiml, že téměř nemluví, a už ani nikoho nezajímá, proč tehdy na policii zavolala...
Jediným světlým bodem jsou pro Melindu hodiny výtvarné výchovy volnomyšlenkářského profesora Freemana. Jako ročníkový úkol si Melinda vybrala téma stromu. Nejdříve si s tím nevěděla rady, ale pak zjistila, že jen při malování se cítí znovu svobodná a nesvázaná trpkou vzpomínkou na závěrečný školní večírek.

Pekelný flirt

4. prosince 2016 v 9:06 | Mišule
Originální název: Höllenflirt
Český název: Pekelný flirt
Žánr: Děti nad 10 let - Romány, povídky, příběhy
Autor: Beatrix Gurian
Nakladatelství: Víkend 2011
Počet stran: 240

Stručný obsah knihy:
Tony je šíleně zamilovaná. Ještě nikdy nepotkala člověka, který by ji tak okouzlil. Pro Valleho by udělala všechno na světě - a také mu to chce dokázat. Malá zkouška odvahy se však vymkne její kontrole a Tony se dostává na hranici svých sil. Ale to je teprve začátek. Valleova minulost skrývá temné tajemství, jež ohrozí život nejen Tony…

Trojka

3. prosince 2016 v 12:08 | Karamelka
Originální název: Trojka
Český název: Trojka
Žánr: erotický román
Autor: Richard Sacher
Nakladatelství: Omega 2013
Počet stran: 136

Stručný obsah knihy:
Kniha vypráví příběh tří mladých lidí, dvou mužů a jedné ženy, kteří se seznámí na erotický inzerát. Sblíží se natolik, že se posléze rozhodnou své dosavadní nefunkční vztahy ukončit a začnou spolu žít v jedné domácnosti…

Kam se vytrácí láska

27. listopadu 2016 v 10:08 | Mišule
Originální název: Kam se vytrácí láska
Český název: Kam se vytrácí láska
Žánr: knihy pro mládež - dívčí román
Autor: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend 2000
Počet stran: 224

Stručný obsah knihy:
Kam se vytrácí láska je prázdninový příběh dvou povahově rozdílných sester, sedmnáctileté Adély a o rok mladší Elen, které si letní dny užívají každá po svém. Zatímco Adéla, budoucí zdravotní sestřička, v touze co nejvíc "přičichnout" k nemocnici nastoupí na brigádu, Elen touží získat místo zpěvačky v rockové amatérské kapele a krom toho se baví navazováním lehkomyslných prázdninových známostí. Ani jedna ze sester netuší, že tyhle prázdniny jsou zlomové.
Adéla ztratí celou řadu iluzí jak o svém budoucím povolání, tak o svém klukovi a dokonce i o rodičích, Elen se události brzy začínají vymykat z rukou - tím spíš, když se doopravdy zamiluje…
V životě nebývá nic černobílé, obě musí vyzkoušet vzlety i úlety - a obě se přesvědčují, že i přes bolestivé pády to rozhodně stojí za to. Jde jen o to vědět kudy, kam, s kým a jak!

Božský milenec

26. listopadu 2016 v 1:02 | Karamelka
Originální název: Beautiful Secret
Český název: Božský milenec
Díl: 4.
Žánr: beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Christina Lauren
Nakladatelství: Jota 2016
Počet stran: 348

Stručný obsah knihy:
Upjatý Brit na vysoké pozici. Dobrodružná Američanka na stáži. Sexy mezinárodní skandál na obzoru.
Niall, bratr Maxe Stelly (Božského cizince), přijíždí do New Yorku na pracovní cestu. Je to typicky britsky upjatý génius v oblasti městského plánování, který se v ženách vůbec nevyzná. Brzy si ho však jedna obtočí kolem prstu…, aniž by na to byl připravený.
Když se Ruby Millerová dozví, že ji šéf posílá na prodlouženou pracovní cestu do New Yorku, je v šoku. Jako jedna z nejnadějnějších a nejbystřejších mladých inženýrek v Londýně to z profesního hlediska zvládne levou zadní. Děsí ji ale fakt, že bude celý měsíc pracovat - a spát v jednom hotelu - s Niallem Stellou, firemním expertem na městské plánování a nejvíc sexy chlapem na světě, po kterém už pár měsíců kouká. Niall ale ani neví, že Ruby existuje…, dokud ho noční let plný laškovného flirtu nepřinutí všimnout si jí.
Čerstvě rozvedený Niall se neumí uvolnit ani porušovat pravidla a co se týká žen, je naprosto bezradný. Přesto hned pozná, že otevřená Kaliforňanka Ruby je jako závan čerstvého větru. Ruby si vezme za úkol dostat sexy Brita z jeho ulity, a když se do toho pustí, není cesty zpět. Užívat si tisíce kilometrů od Londýna je pro oba jednoduché, co se ale stane s těžce vystavěným vztahem po jejich návratu?
 
 

Reklama