Svět knih

Muži a jiné katastrofy

5. února 2017 v 10:05 | Mišule
Originální název: Männer und andere katastrophen
Český název: Muži a jiné katastrofy
Žánr: romány-pro ženy
Autor: Kerstin Gier
Nakladatelství: Moba 2007
Počet stran: 223

Stručný obsah knihy:
Úsměvné vyprávění o nesnázích a omylech tří kamarádek při honbě za vysněným mužem.

Šestadvacetiletá věčná studentka, která se rozešla se svým dlouholetým partnerem, je rozčarovaná dosavadním životem. Studium i příležitostná práce jí nabízejí jen seznámení s muži, kteří se zakrátko projeví jako nemožní, a tak hrdinka kompenzuje své zklamání tvorbou půvabných loutek, které její bratr komerčně využívá. Ani její kamarádky na tom nejsou lépe, i v jejich životech se vyskytují sobci, ješitové, nudní patroni a lháři. Když se hrdinka vzdává téměř veškeré naděje a smiřuje se s tím, že bude úspěšnou obchodnicí, nalézá muže, který je prozatím bez vady…

Lunapark

2. února 2017 v 10:22 | Karamelka
Originální název: Joyland
Český název: Lunapark
Žánr: beletrie - horor
Autor: Stephen King
Nakladatelství: BETA Dobrovský 2013
Počet stran: 204

Stručný obsah knihy:
Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje…

Sonjin deník

29. ledna 2017 v 9:08 | Mišule
Originální název: Sonjin deník
Český název: Sonjin deník
Žánr: beletrie pro dospělé - humor, satira
Autor: Pavla Smetanová
Nakladatelství: Lidové noviny 2014
Počet stran:158

Stručný obsah knihy:
Svěží a vtipné vyprávění čerstvé maturantky Sonji nás zavede do řady míst: do Německa, Švýcarska, Anglie a Skotska, kam vypravila, aby se naučila jazyk a poznala svět. Se stejným cílem, ale už jako zaměstnankyně cestovní kanceláře pak do Tuniska, Egypta, na Kanárské ostrovy, na Korfu, do Dominikánské republiky. Státy, místa i města jsou důležitá, ale nejdůležitější jsou lidé, vzájemná setkání, poznávání se, porozumění i neporozumění mezi lidmi odlišných kultur a mentalit. Na svých cestách jich potkala celou řadu a seznamuje nás s nimi s humorem, vhledem a pochopením. Při svém dobrodružném a bezstarostném putování se občas dostala i do situací, kdy se její andělé strážní pořádně zapotili…

Manželovo tajemství

22. ledna 2017 v 10:08 | Mišule
Originální název: The husband´s secret
Český název: Manželovo tajemství
Žánr: beletrie pro dospělé - společenské romány
Autor: Liane Moriarty
Nakladatelství: Euromedia Group 2014
Počet stran: 392

Stručný obsah knihy:
Moje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý… Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství - něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije...Otevřete obálku?
A právě před touto volbou nyní stojí Cecilia. Je úspěšná v práci, oblíbená mezi přáteli, má krásnou rodinu. Všechno do sebe dokonale zapadá. Pak ale náhodou najde to, co najít neměla…
Tess na tom není o mnoho lépe, když jí její muž oznámí, že se zamiloval do jiné ženy. To by snad Tess ještě ustála - kdyby se ta žena nejmenovala Felicity a nebyla to její sestřenice. Jen tak mimochodem taky nejlepší kamarádka.
A Rachel? Její život je už navždy poznamenaný ztrátou, a teď se jí navíc snacha, kterou Rachel upřímně nesnáší, snaží odvést vnuka, poslední radost jejího života, do New Yorku.
Tři ženy. Tři osudy. Tři Pandořiny skříňky.

Vášnivý hříšník

21. ledna 2017 v 8:24 | Karamelka
Originální název: Dark Wild Night
Český název: Vášnivý hříšník
Díl: 3.
Žánr: beletrie pro dospělé - erotický román
Autor: Christina Lauren
Nakladatelství: Jota 2016
Počet stran: 320

Stručný obsah knihy:
A je to tady! Kdo nám ještě chybí do mozaiky božských, vášnivých a hříšných přátel? Lola a Oliver. Sem s nimi.

Lola miluje komiksy, sama je píše a kreslí.
Oliver vlastní obchod s komiksy, je jejich vášnivý fanoušek.
Už vám to došlo? Jim dvěma ještě ne. Milují se, ale nevědí o tom.
Od začátku až dokonce pořádně zamotaný příběh. A od začátku až do konce nabitý vášní, emocemi, sexem, ale i nedorozuměními a hádkami. Lola už prostě čekala moc dlouho, až se splní její dětský sen udělat film podle svého vlastního komiksového scénáře, a Oliver je vážně trochu moc nesmělý a upjatý.

Pochopí Lola, že láska je stejně důležitá jako pracovní úspěchy? Najde Oliver mužské sebevědomí a odvahu pustit se do vztahu, který skrývá nebezpečí, že ho zničí?
Stejná dávka čtenářského potěšeni a gusta, na jaké jsme od dua mírně nestydatých autorek zvyklý.

Léto na druhý pokus

15. ledna 2017 v 10:44 | Mišule
Originální název: Second Chance Summer
Český název: Léto na druhý pokus
Žánr: Děti nad 10 let - pro dívky
Autor: Morgan Matson
Nakladatelství: CooBoo 2014
Počet stran: 400

Stručný obsah knihy:
Poslední léto, které by mělo trvat navěky…
Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta
s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému.
Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži, ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto
a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si, ale zaslouží druhý pokus
- rodina, kamarádi i láska.

Kafe a cigárko

14. ledna 2017 v 11:18 | Karamelka
Originální název: Kafe a cigárko
Český název: Kafe a cigárko
Žánr: česká literatura - fejetony
Autor: Marie Doležalová
Nakladatelství: Domino 2015
Počet stran: 272

Stručný obsah knihy:
Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas?

Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle.

Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně - musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat.

Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová.

A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná! méně textu

Přímo do srdce

8. ledna 2017 v 10:56 | Mišule
Originální název: A straight line to my heart
Český název: Přímo do srdce
Žánr: děti nad 10 let - romány, povídky, příběhy
Autor: Bill Condon
Nakladatelství: CooBoo 2013
Počet stran: 180

Stručný obsah knihy:
Škola skončila - nejen pro letošek, ale navždy - a tak jsou Tiffany a její nejlepší kamarádka Kayla volné. Léto je skoro pryč, což znamená, že přichází čas životních rozhodnutí.
Tiff doufá, že se její praxe v místních novinách vyklube něco víc. Jenže její šéf jí rychle ukáže, co to obnáší stát se tvrdým novinářem. Potom ji Kayla zaskočí velkou novinou.
A do toho všeho se připlete Davey, první kluk, který o ni kdy projevil zájem.
Tiff to umí se slovy a málokdy roní slzu, ale během jednoho krátkého týdne přijde na to, že slova někdy selžou a nedokážou vyjádřit, co má na srdci.

Divoká labuť a jiné příběhy

7. ledna 2017 v 12:32 | Karamelka
Originální název: A wild swam and other tales
Český název: Divoká labuť a jiné příběhy
Žánr: světová současná beletrie
Autor: Michael Cunningham
Nakladatelství: Baronet 2016
Počet stran: 140

Stručný obsah knihy:
Otrávené jablko a opičí pracka, která může změnit osud, dívka, jejíž výjimečně dlouhé vlasy způsobí katastrofu; muž s jednou lidskou paží a jedním labutím křídlem a domek hluboko v lesích, postavený z bonbonů a perníku, z vanilkové polevy a svařeného cukru. V knize Divoká labuť a jiné příběhy proměňuje Michael Cunningham lidi a věci ze zemí za sedmero horami a sedmero lesy - mytické postavy našeho dětství, s nimiž jsme zažili tolik úžasu - v okouzlující objevy.
Naše pohádky na dobrou noc, jak je přetvořil jeden z největších vypravěčů své generace a jak je nádherně ilustrovala Yuko Shimizu, ještě nikdy nebyly tak temné, tak zvrácené ani tak pravdivé...

Ty, já a ti druzí

30. prosince 2016 v 10:06 | Mišule
Originální název: You, me and other people
Český název: Ty, já a ti druzí
Žánr: beletrie - společenské romány
Autor: Fionnuala Kearneyová
Nakladatelství: Ikar 2016
Počet stran: 360

Stručný obsah knihy:
Říká se, že všechny rodiny mají svá tajemství. Dobře ukrytá tajemství… Co se však stane manželům Adamovi a Beth a jejich devatenáctileté dceři Meg.
Rodina žije navenek spokojený život, dokud Adamova náhodná nevěra - Mladá blondýnka, jaké klišé! - nespustí sled událostí s neodvrácenými důsledky. Jak naplánovat budoucnost, když se celá minulost v jednom okamžiku zničehonic převrátí naruby? Co všechno lze druhému odpustit - a kolikrát? A jaký je rozdíl mezi koncem a novým začátkem?
 
 

Reklama